Jaargang nr. 16 2002 Gelukkig heeft ook dat niet lang geduurd, Ber Hes heeft zich bereid verklaard om onze nieuwe voorzitter te worden. Het doet ons bijzonder veel genoegen dat het gemeentebestuur van Limmen ons niet heeft vergeten. Toen ons dorp tot de CAL ging toetreden kregen wij de beschikking over de woning naast de brandweerkazerne, om die woning als Oudheidskamer te gebruiken. En dat was nog niet alles. Op het gemeentehuis waren een aantal spullen die voor de nieuwe gemeente van nul en generlei belang zijn. Voor de Limmers zijn ze echter van historische waarde. Het college besloot deze spullen in bewaring te geven aan de Stichting Oud Limmen. Wij zijn bijzonder verguld met zowel de Oudheidskamer als de spullen en zijn voornemens om tijdens de eerstvolgende gelegenheid, in ons nieuwe onderkomen, de spullen aan het publiek te tonen. Hoe kort is toch een mensenleven Ik herinner mij nog heel goed dat Wim als jonge huisarts naar Limmen kwam. Hij volgde dr. van Oppen op, die ook als jonge arts naar Limmen kwam, zo omstreeks 1920, en daar tot zijn pensionering zijn praktijk was blijven uitoefenen. Toen Wim kwam had hij te maken met een generatie Limmers die niet anders gewend waren dan Van Oppen als hun dokter. Bovendien was het een algemeen gewaardeerde huisarts en de jonge dokter moest die erkenning nog verdienen. Maar daar deed Wim niet lang over: binnen de kortste tijd had hij de sympathie van de Limmer bevolking veroverd en zijn omgang met de mensen was ontspannen en tactvol. Bovendien was hij jong en daarom "bij de tijd". Als hij de wijk in ging, nam hij instrumenten mee als bloeddrukmeters enz. Dat was nieuw voor veel patiënten en dat gaf ook veel vertrouwen. 4

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2002 | | pagina 5