Jaargang nr. 16 2002 De jongere ouderen In de jaren '70 kwam de tendens op om vroeger met de arbeid te stoppen. Deels door afvloeiing in de arbeidsongeschiktheid, deels door betere arbeidsvoorwaarden in de vorm van VUT. Daarmee ontstond een hele nieuwe sociale laag: de jongere ouderen. Veel vrije tijd, een redelijk inkomen, maar (te) weinig om handen. Ze hoorden niet meer bij het economische actieve deel van de bevolking, maar sloten zich ook niet aan bij de 'echte' ouderen van de verzorgingshuizen en aanleunwoningen. Voor die groep was een hele nieuwe aanpak nodig: recreatie, studie, activiteiten. In Limmen ondernam de Katholieke Bond voor Ouderen hiervoor initiatieven. De huidige SWOL heette toen nog Stichting Bejaardenwelzijn Limmen en werd in 1982 opgericht. De onderen ouderen nog wel bekende Dorus Hageman was daarin penningmeester als afgevaardigde van de bond. Er werden klaverjasdrives en rommelmarkten georganiseerd om de kas een beetje te spekken. In het parochiehuis werd er yoga en volksdansen gegeven. Andere activiteiten vonden plaats in de voetbalkantine, de sporthal en in Vredeburg. De verspreiding van activiteiten en de huur van de verschillende locaties was het bestuur een doorn in het oog. Liever zag men een locatie die voor de meerderheid goed te bereiken was en die continue in gebruik kon blijven. Dat eigen honk heeft lang op zich laten wachten, maar in '89 kon men uiteindelijk de Wollewei overnemen van de gemeente. Daar was ruimte voor andere activiteiten als lezingen, films, muziek en niet te vergeten biljarten, kienen en klaverjassen. Jazz-ballet, sport en uitjes completeren het gamma. In '92 kreeg de stichting een bijdrage van het Juliana Welzijn Fonds, waarmee 30 thermo-cassettes aangeschaft konden worden. Tafeltje-dekje kon van start gaan. Tot slot werd er in '94 nog een jeu de boules-baan aangelegd. En dhr. Cees Min maakte een aantal mooie oud-hollandse 58

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2002 | | pagina 59