Jaargang nr. 16 2002 In '84 meldt hij dat er voor die avonden minder belangstelling is door de gemiddeld hogere leeftijd van de bewoners. Ook dat fluctueert, want in '86 meldt hij weer veel belangstelling, ca. 50 vaste bezoekers. Het ziekteverzuim onder het personeel bleef binnen de perken, het was niet zo hoog dat er naar vervanging gezocht mocht worden. Het personeel wilde zelf ook nog niet weten van de inzet van vrijwilligers, maar de belasting steeg wel. Men probeerde ziekenhuisopnames zoveel mogelijk te voorkomen. De wjk-zusters kwamen op de Lage Weide ook om in het werk, zodat er vanuit de Cameren bijgesprongen moest worden. Er werd dan ook overwogen om de ziekenkamer vaker in te zetten, ook voor kortstondige verpleging van een bewoner van de huisjes. Men probeerde de zelfredzaamheid van de bewoners te stimuleren door ze zelf kleine dingen te laten doen (wat waarschijnlijk ervaren werd als een verlaging van de servicegraad). In 1986 blijkt de oorspronkelijke slaapdienst nu volledig dienst te (moeten) doen: er zijn 2 nachtzusters. In '88 ligt de gemiddelde leeftijd op 84. Duidelijk is dan toch de nood te hoog gestegen: er zijn vrijwilligers van de UVV ingeschakeld vanwege de drukte. Deze verzorgen nu ook de ontspanningsavonden. Een jaar later is het jaarverslag zeer lovend over de inzet van de vrijwilligers. Er wordt gewag gemaakt van de zeer hoge werkdruk, ondanks dat er dan 23 full time krachten zijn en 3 vaste oproepkrachten. Zeker speelt daarbij ook mee dat er voor verpleeghuizen een wachttijd geldt van een jaar en dat alleen bij grote calamiteiten een beroep gedaan kan worden op St.Willibrordus. De gem. leeftijd bij opname alleen al ligt dan op 86 en dus zal de hulpbehoevendheid alleen maar groter zijn. In '87 wordt er weer gewerkt aan een uitbreiding van de voorzieningen. Enerzijds worden er plannen gesmeed voor de bouw van 11 woningen aan de Meidoornlaan die in juli en oct. '88 opgeleverd worden. Anderzijds maakt het bestuur zich er sterk voor samen met de SWOL de Wollewei aan te kopen en te beheren. Er zou nog heel wat water door het Stet vloeien eer het zover was. 57

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2002 | | pagina 58