Jaargang nr. 16 2002 EEN GESCHIEDENIS VAN DE OUDERENZORG IN LIMMEN Deel 4 In het artikel over de bejaardenzorg in het vorige jaarboekje hebben we een vergissing gemaakt. Het betreft het onderschrift van de foto bij de opening van "de Cameren". De welgeklede heer naast dokter Bremmers is niet de architect, de heer Fledderus, maar ons aller dorpsgenoot Niek Zomerdijk. In en rond het huis In augustus '71 was het alweer feest in de Cameren. Het 25-jarig jubileum van zr. Agnes werd grandioos gevierd. In september was de jaarlijkse bejaardentocht, waarbij 35 bewoners meegingen. In november vierde het echtpaar Baars hun 50-jarig huwelijksfeest. Uiteraard werd Sinterklaas gevierd. 2 Weken later kwam pastoor de Ruyter zijn opwachting maken. In januari was er het diamanten huwelijksfeest van het echtpaar Bakkum- Braak. Aan het eind van die maand was er een optreden in de zaal. In februari werd carnaval gevierd. In juni het diamanten huwelijksfeest van het Echtpaar Nujens-Houtenbos. Op 9 juni was er de 100ste verjaardag van Mevr. Beemsterboer. En zo rolden ze met z'n allen van het een in het ander. Reuring genoeg. De ouderen hebben zo hun voorkeuren, net als iedereen; dat groeit zo in een heel leven. Vaak is dat totaal onafhankelijk van behoeftes die men bij hen denkt vast te stellen. Veel oudere Limmers zijn en waren sterk verbonden met het agrarische leven. Het is dan misschien niet verwonderlijk dat de bejaardengym al gauw gestopt werd bij gebrek aan belangstelling. Maar een stukje tuin was voor veel bewoners, vooral de mannen, een ideale bezigheid. Aan de westkant nam iedereen een stukje voor zijn rekening. Zr. Canisia blijkt ook nog niet ver van het boerenleven af te staan als zij meldt dat er 24 eenden naar de poelier zijn gegaan en dat er nog wel meer weg hadden gekund, maar dat ze zich niet meer lieten vangen. Voor die generatie en die tijden lagen de zaken duidelijk genoeg: dieren had je om op te eten. Ook de oprichting van een soos kon op veel steun rekenen, 51

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2002 | | pagina 52