Jaargang nr. 16 2002 EEN WOORDJE VOORAF Het overlijden van onze twee bestuursleden, Wim Bremmers en Ype Wiersma, was voor ons een zware slag. In dit boekje schrijven wij een In Memoriam voor deze twee sympathieke mensen die wij zo node missen. Burgemeester Huisman nam het initiatief voor een boek waarin de bestuurlijke geschiedenis van Limmen zou zijn opgetekend. Hij was van mening dat zoiets zou moeten, nu dan definitief Limmen geen zelfstandige gemeente meer zou zijn. Na zoveel eeuwen was er stof genoeg vond hij, en dat klopte wel. De burgemeester kwam met zijn college en de raad overeen en hij liet een stichting registreren onder de naam "Stichting Geschiedschrijving Lokaal Bestuur Limmen". De Stichting wendde zich vervolgens tot Oud Limmen met het verzoek voor de inhoud van het boek te willen zorgen. Het antwoord kon slechts ja zijn; en onder eindredactie van Henk Brandsma kwam het boek "Van Heren en Burgers" tot stand. Wij prijzen ons gelukkig dat wij enkele mensen bereid gevonden hebben de vacatures in bestuur en werkgroepen te vullen. Marian Snel was bij de gemeente Limmen bestuurs-secretaresse. Tevens was zij secretaris van de Stichting Geschiedschrijving en had uit dien hoofde vaak met Oud Limmen te maken. Toen onze secretaris overleed was zij bereid het werk van Wim, voor onze Stichting voor te zetten. Onze secretaris is nu dus Marian Snel. Een man die op het gemeentehuis in Limmen altijd over archiefwerk ging was Jaap Adrichem. Aan hem heeft de stichting heel veel te danken voor zijn altijd spontane hulp als wij iets wilden inzien. Jaap is met pensioen gegaan en heeft zich bereid verklaard om voor onze stichting te gaan werken. Zijn specialiteit is foto/film. Voor ons zeer belangrijk om de honderden foto's die wij rijk zijn op de computer te zetten. Door het overlijden van Ype zaten wij zonder voorzitter. 3

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2002 | | pagina 4