Jaargang nr 15 2001 Stom verbaasd stond de directrice Zr. Accursia van het voormalig Maria-Oord over hetgeen in betrekkelijk korte tijd tot stand was gebracht. "Als toentertijd demonstrer en mogelijk was geweest, dan hadden wij het gedaan". Tot de bejaarden sprak zij: bewaar vooral uw traditie om heel oud te worden. Namens Charitas sprak verder nog de heer P. Pepping. In zijn dankwoord zei voorzitter de heer IJ. Dirkson respect te hebben voor de overheid, waarop zo vaak wordt afgegeven. Zonder de medewerking van de gemeen telijke en provinciale overheid zouden wij niet zo ver gekomen zijn. Belangeloos Architect Fledderus en aannemer R. Min kregen een speciaal woord van dank. Men spreekt in heel de provincie over dit mooie en solide gebouwde centrum, zei de heer Dirkson, waaraan ook de onderaannemers debet aan zijn. De lange rij spreke van de stichting en allen die veelal belangeloos meewerkten aan de totstandkoming van het centrum betrok hij tenslotte in zijn dank. Het riante gebouw bestaat uit 5 twee-persoons kamers en 45 éénpersoons kamers, die te zamen huis- vesting bieden aan zo'n kleine 60 bejaarden. Elke kamer heeft een eigen douche en wc en een keukentje, voorzien van een koelkast. Bovendien zijn er 3 badkamers. Het eten geschiedt op de kamers en gaat volgens het dry-heat systeem in verwarmde schotels vanuit de ultra-moderne keuken naar de kamers. Een uur na de maaltijd is alles weer schoon. De sfeervolle recreatiezaal heeft een ingebouwde bar. Voorts is in het gebouw een fraaie kapel aanwezig en een aula. Het uit 17 personen bestaande personeel beschikt over 4 personeelskamers, een eigen recreatiekantine en eetkamer. Voorts beschikt het gebouw over een eigen wasserij en een schoon- linnenkamer, en bij de keuken een grote koelcel. Het hele gebouw is rondom voorzien van thermopane ramen en jaloeziën die van binnen uit zijn te regelen. Het centrum is verder voorzien van een draadloos oproepsysteem en een soort draadomroep, waarop ook de 20 bejaardenwoningen zijn aangesloten. Er is zelfs een eigen lijn met de parochiekerk en een telefooncentrale. Het electrotechnische installatiebureau P.J. van 75

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2001 | | pagina 76