Jaargang nr 15 2001 gemakkelijk over praten, over al die accommodaties die er moeten komen. maar waar haal je de mensen vandaan? Ik weet wat er allemaal achter de schermen gebeurt. U doet het nu zo gemakkelijk af. Er stonden zomaar 20 bejaarden woningen, zomaar een bejaar dencentrum, wat eerder een superhotel is en en passant startte u nog eens met de bouw van 34 bejaardenwoningen, die dit jaar ook al weer klaarkomen. Markant Veel respect heb ik voor het geduld, waarbij u de dingen tot u liet komen, maar steeds met een vast doel voor ogen. Vandaag openen wij het markantste gebouw dat na de oorlog in Limmen is gebouwd. Uw psychologisch inkomen is groot, schrijf het aan de goede kant van uw levenservaring." Veel waardering had de burgemeester ook voor het ontwerp van architect Fledderus, wat uitermate goed past in de nieuwbouwwijken van deze gemeente. Architect Hij noemde het centrum een grote verrijking voor de gemeente. Voor alle mensen die klimmen in jaren, zal het een geruststellend idee zijn, te weten dat er in eigen woonplaats zo'n formidabel Fledderus op zijn beurt gaf na een schets van de ontwikkeling van de bouw een eresaluut aan de mensen die het hebben gebouwd. "Ook als ik het kritisch bekijk" aldus de architect, zeg ik: "het is af". Oud pastoor P.L. Bangert uit Tilburg - wat ben ik blij dat ik dit nog mag meemaken - complimenteerde de stichting met het fraaie bouwwerk. Hierna onthulde Gerard Min, oudste zoon van wijlen Jaap Min, een groot voorvechter van de stichting, welke enige jaren geleden overleed, de steen bij de ingang van het centrum. Bezichtiging Na de bezichtiging van het gebouw sprak pastoor C.J. van Teylingen. Hij zette vooral een pluim op de hoed van de zusters van de Voorzienigheid, welke al zo'n 60 jaar op de meest respectabele wijze in Limmen in de bejaardenzorg werkzaam zijn. Namens de hervormde gemeente sprak dominee Oudendijk. verzorgingstehuis is. Hij hoopte dat het centrum vooral een open huis mocht zijn, ook voor de jeugd, door hun bezoek aan de bejaarden, bij wie ze een luisterend oor en zo iets als wijsheid zullen kunnen vinden. 74

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2001 | | pagina 75