Jaargang nr 15 2001 Juni '68 werd de eerste paal voor het bejaardencentrum geslagen. Dat was bij een temperatuur van minstens 27DC. De eerste steenlegging vond plaats in december met volop ijs en sneeuw. De hoop was dat het gebouw in 1,5 jaar klaar zou zijn, dus met Kerstmis '70. Na ampel beraad besloot het bestuur alleen bij Limmer aannemers aan te besteden. Hierbij kwam de fa. R. Min als laagste uit de bus, voor iets minder dan een miljoen. Begin '71 was het zover. De zusters namen afscheid van Maria-oord, waar ze bijna 60 jaar gewoond en gewerkt hadden. Het voltallige bestuur was aanwezig met dames. Bloemen en voor elke zusters een envelop met inhoud. Drie zusters van de school gingen in huize Beatrix wonen, evenals zr. Tarcisia die in het bejaardenhuis werkte. Zr. Augustina ging het huishouden doen in huize Beatrix. Zr. Agnes en Canisia woonden helemaal intern op het bejaardentehuis. Ze waren wel lid van het convent, maar er was geen slaapplaats over. De dag erop verhuisden de zusters. In het Maria-oord stond ook alles al ingepakt. De refter was vrijwel leeg en deed dienst als kantine voor het personeel. Terwijl het vroeger wel omschreven was als het 'heiligste der heilige' en niemand z'n profane voet over de drempel mocht zetten. De eerste vergadering in het nieuwe huis met de opzichter, aannemer en onderaannemers gaf de zusters weinig moed. De woonvleugel en keuken waren klaar, ook de kamer voor de directrice en verdere personeelskamers. Om de zaak te bespoedigen werd voorgenomen het pand de 20e in gebruik te nemen. Maar de conversatiezaal en overige ruimtes beneden verkeerden nog in de grootste wanorde. Het bestuur, met hulp vanaf de kansel ronselde de hulptroepen. 18 en 19 januari was de grote schoonmaak in het nieuwe pand. Het vrouwengilde en de familie van de bejaarden hielpen mee. De bejaarden werden ondertussen door zr. Agnes grondig op de verhuizing voorbereid. De 20e werd alles in één dag verhuisd. Leden van het vrouwengilde en het bestuur brachten iedereen persoonlijk naar hun nieuwe stek. Alleen dhr. v/d Velden werd met de ziekenauto overgebracht; hij was reeds doodziek en overleed nog dezelfde avond. Er moet er een de eerste zijn, maar dit was natuurlijk voor iedereen een nare ervaring. Een rare ervaring was het dat de meeste ouderen de deuren gesloten hielden en vrijwel niet van hun kamer afkwamen. Ze waren bang dat 70

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2001 | | pagina 71