Jaargang nr 15 2001 (Sportlaan, v. Alkemadelaan, Meidoornlaan, Vredeburglaan etc.) waren al in een vergevorderd stadium en daar wilde men bij inhaken. Het bleek nagenoeg onhaalbaar om het oude pand weer nieuw leven in te blazen. In mei daarop kwamen de tekeningen van een geheel nieuw huis op tafel en er werd tot nieuwbouw besloten. Het Maria-oord wilde men voor een ander doel gaan gebruiken. Stichting de Cameren Voor de nieuwbouw werd een aparte stichting in het leven geroepen. Naast de leden van het kerkbestuur en Caritas, konden daarin ook mensen uit het zakenleven worden betrokken. Dit kwam de bestuurlijke slagvaardigheid ten goede bij de grote plannen die men koesterde. Het werd uiteindelijk een heel hecht team, zoals ik heb vast mogen stellen bij het bespreken van deze tekst. Daardoor zijn ze er in geslaagd zo'n omvangrijk plan te realiseren in eigen tijd en 'liefdewerk oud papier'. Geheel in Limmer stijl vatte het bestuur het plan op om het nieuwe huis te tonen tijdens de mozaïekendagen van '67. Er werd een maquette gemaakt door de fa. Min. De zusters prikten dat vol nagels. De bewoners hielpen mee; ze hadden het er reuzedruk mee. En er was een traditie geboren die later nog menig prijsje zou opleveren. De oprichtingsvergadering vond plaats op 28-4-67 en werd bijgewoond door notaris H.G. Wester en de getuigen pastoor v. Teylingen en C. Admiraal. Opvallend is dat men in de oprichtingsacte de leeftijd voor aftreden veranderde tot 65 jaar, met optie tot aanblijven tot 70 jaar op verzoek van het bestuur. De doelgroep werd op die manier niet in het bestuur opgenomen. Voor het Dagelijks Bestuur werden verkozen: IJ. C. Dirkson, voorzitter, J. Min secretaris, penningmeester Th. C. Wester. Overige leden F. Glorie, C.J. Nuyens, J.L. van der Peet, G.P. Vleugel en N. Zomerdijk. Adviseurs werden dokter W.P.J. Bremmers en pas- 64

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2001 | | pagina 65