Jaargang nr 15 2001 zeer praktisch gasfornuis; geen gesjouw met kolen meer. Dat zou die winter voor het hele huis voor het laatst zijn, want vanaf april waren 5 monteurs bezig met de aanleg van centrale verwarming. Op 1 oct. viel de grote dag. In tegenwoordigheid van 2 kerkmeesters en de architect werden de kachels in werking gesteld. Alle bewoners waren er heel blij mee; velen vonden het onbegrijpelijk dat je maar aan een knopje hoefde te draaien om het hele huis warm te krijgen. Op 15 oct. werkten de warmwaterkranen voor het eerst. Nu hoefden ze de zaterdagavond niet meer met emmers de trap op en af, maar konden het gelijkvloers tappen. We mogen dus veronderstellen dat zaterdag alle verpleegden een uitgebreide wasbeurt kregen. In sept. '59 werden de strozakken vervangen door kapokmatrassen (onduidelijk is of het hier alleen de zusters betreft of ook de ouderen) In 1956 hadden de zusters al in de gaten waar de kneep zat: "Op het ogenblik zijn er veel hulpbehoevende oudjes in ons huis. Vooral de herenafdeling is hier rijk van voorzien. De dokters kunnen de mensen tegenwoordig heel vaak van een dodelijk ziekte genezen, maar daardoor worden ze ook veel ouder, waarop hun hersenen en zenuwstelsel niet is berekend." In 1959 kwam een oude heer op het Maria-Oord wonen die een TV meebracht. Ze wilden dat buitenkansje niet laten lopen en improviseerden een chambrette voor hem, totdat er een kamer voor hem vrijkwam. Een heel wonder. In november konden ze in de nieuw ingerichte conversatiekamer met z'n allen kijken naar de intocht van St.Nicolaas. Het bestuur had nog een TV-toestel gegeven, zodat nu ook de vrouwenafd. TV kon kijken. Blijkbaar was de scheiding der seksen nog zo groot dat de dames niet bij de mannen TV kwamen kijken. Maar de muur van sigarenrook in de mannenzaal zal de dames ook tegen gehouden hebben. 31 dec. 1960 was het voor de tweede keer dat ze tot 12 uur opbleven om oud en nieuw te vieren. Op 27 dec. '62 kun je spreken van een kleine sensatie. Op die datum trad een heer van 83 met de wed. Metselaar in het huwelijksbootje. Voor Limmen en voor het Maria-oord een hele gebeurtenis. Huwelijksmis en ontbijt waren in het Maria-oord, waarna het paar naar café Admiraal toog. De andere dag kwam de man nog even langs en 59

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2001 | | pagina 60