Jaargang nr 15 2001 dat op een gegeven moment kastjes gemaakt werden in de chambrettes, die op slot konden. Een hele luxe voor de zaalbewoners. Later kwamen daar nog een stoeltje en tafeltje bij. Uit de kleuterschool, maar liefst, waar ze toen aan nieuw meubilair toe waren. De mannen hadden toentertijd nog een 'best pak' voor Pasen, Pink steren en Kerstmis. Dat werd boven gehangen, in een grote kast. Dan hadden ze ook nog een zondags pak, een daags pak en een 'opknappertje'. Dus dat was altijd een hele omklederij. Als ze naar de Vesper waren geweest, dan moest het pak waarmee ze naar de kerk waren geweest uit en het andere goed ging aan. Dan gingen de klompen ook weer aan. Ze zaten wel knap in het goed, maar ze waren er ook vreselijk zuinig op. Maar van lieverlee ging ze toch wel eens met die mensen praten, dat het eigenlijk doodzonde was om dat goede pak boven te laten hangen. Want de mot zat er soms in. En als hij z'n hoofd neerlegde dan bleef zijn kleding in huis. Alleen kostbaarheden als een horloge of goud werd teruggegeven. Dan bleven de zusters met de boel zitten en uiteindelijk droeg een ander het af. Want ze liet deze of gene wel eens wat passen als die wat nodig had. Dat probeerde ze dus te voorkomen door de bezitter van zulk 'best goed' voor te houden dat, als hij er niet meer was, dan een ander zou rondlopen in zijn nette kleren, elke zondag of zelfs door-de-weeks, terwijl hij er zo zuinig op was. Zo raakte dat er een beetje uit en werd het erg beste goed meer voor elke zondag gebruikt. En zo kwamen er meer dingen, waardoor langzamerhand het leven op het Maria-Oord wat gerieflijker werd. Groter comfort De modernisering ging verder: Kort na Pasen '55 konden de verbouwde keukens in gebruik genomen worden. Ze hadden nu een 58

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2001 | | pagina 59