Jaargang nr 15 2001 fronten en het vertrouwen in hun valuta tuimelde met duizelingwekkende snelheid omlaag. Niemand hoefde de marken en shillingen meer en Dekker had er nog een stapeltje van liggen. Ab Dekker vertelde dat z'n vader in het begin nog wel betaling kreeg, maar dat geld was tenslotte waardeloos. Na 1918, toen de oorlog voorbij was, en verloren, kreeg hij niks meer. Dekker leed daardoor een enorme strop en zijn bedrijf aan de Pagelaan moest hij van armoed verkopen. Hij vestigde zich met zijn gezin aan de Middenweg, waar hij zijn (binnenlandse) groentehandel voortzette. Ook vervoerde hij met z'n kettenwagen groente voor de tuinders in Limmen naar de veiling. P.A. van der Steen EEN GESCHIEDENIS VAN DE OUDERENZORG IN LIMMEN Deel 3 Herinneringen van zuster Agnes Ik heb nog de gelegenheid gehad om met zuster Agnes te praten over het Maria-oord. Kort na de oorlog was ze in Limmen gekomen; ze verhuisde mee naar "de Cameren" tot haar pensioen en woonde een tijd aan de Lage Weide. Toen is ze verhuisd naar Warmond, waar ze nog geruime tijd van een welverdiende rust heeft genoten, heel vief en helder van geest. Ze was zelf heel bescheiden over haar werk. De voorstellen die ze deed, kon ze realiseren doordat ze het goed met het hoofd kon vinden. Zoals de mannen zeiden die haar hebben meegemaakt, als het hoofd iets opperde, dan was zuster Agnes degene die het idee enthousiast omarmde en met veel energie verwerkelijkte. Zij kon zich nog levendig herinneren dat het eigenlijk een armoedige boel was. Maar in het dorp waren de mensen niet beter af, dus viel het niet op. Daar lag menig oudere in de bestede aan de kamer en 56

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2001 | | pagina 57