Jaargang nr 15 2001 verkopen voor minder dan fl. 30,- per roe. (een roe is 14 m2). Totaal voor fl. 2760,- Dat is meer dan fl. 2,- per m2 en dat was toen veel. Maar ook pastoor kreeg dollartekens in z'n ogen, hij vertelde dat hij met minder dan fl. 2500,- geen genoegen zou nemen. In die dagen liep hij juist rond met zijn bouwplannen voor de school en het Maria-oord, dus voor die centen wist hij wel een bestemming waarschijnlijk. Pepping was toen zelf raadslid. Hij was wel genegen om grond af te staan voor minder, maar als voor zijn grond werd gekozen kwam er een scherpe bocht in de nieuwe weg en dat vond men een nadeel. Daarom werd na lang beraad toch maar gekozen voor de duurdere grond van Roozen en pastoor. Dat bracht de grondprijs voor de nieuwe weg op fl. 5260,-; maar er werd wel bereikt dat het kon aansluiten op het Molenlaantje, zodat er een mooie rechte verbinding ontstond naar Disseldorp. Men ging snel aan het werk en op 21 april 1915 werd besloten om de nieuwe weg de naam "Kerkweg" te geven. Een aardige bijkomstigheid is wel dat de mensen in het dorp gewoon de naam "kerkepad" bleven gebruiken. Zelfs nog toen ik jong was spraken wij van 't kerkepad. Maar toen de weg in 1915 'klaar' was moest hij nog wel worden verhard. Het voetpad zag er redelijk uit maar de rest was nog zandweg. De politieverordening moest worden gewijzigd om wettelijk te kunnen verordonneren dat het verboden was om met wagens op het voetpad te rijden. Het was oorlog in de wereld rondom ons, en basalt werd wat moeilijker te krijgen. Een goed alternatief was grof grint. In veel gemeenten werd dat al gebruikt en men was er tevreden over. Voor de Kerkweg was haast geboden want het kersverse traject was aan zandverstuiving ten prooi gevallen. Bovendien was de vooruitgang niet te stuiten en er verschenen steeds meer moderne vervoermiddelen op de wegen. De fiets, de motorfiets, en ook de auto waren al geen uitzonderingen meer. Maar die vervoermiddelen vereisten wel een begaanbaar wegdek. 49

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2001 | | pagina 50