Jaargang nr 15 2001 vrouw en twee onbekenden van moet de gemeente zelf dragen, was de mening van de veldwachter. Het college van B&W schrok daar kennelijk wel van, want zij boden hem er fl. 50,- bij. Zij vertelden er bij dat die fl. 50,- beter was voor hem dan fl. 60,-. Dat had te maken met de belasting. Die fl. 250,- was de minimum grens voor de hoofdelijke omslag. Dus dat was in zijn voordeel, kreeg hij van het college te horen. Maar B&W hadden buiten de raad gerekend. De raadsleden waren niet te vermurwen door de argumenten van veldwachter en B&W. Raadslid De Jong kwam nog met het voorstel om er fl. 25,- bij te doen, maar ook daar wilden de rest van de leden niet aan. Zij bleven bij het oude aanbod en geen cent méér. Maar Wokke hield ook zijn poot stijf en bleef gewoon door gaan met zijn werk. Toen het inmiddels al 1909 was geworden en de oude veldwachter nog steeds door het dorp strompelde, bedacht de burgemeester dat hij een schrijven had ontvangen van het ministerie van binnenlandse zaken. In dat schrijven werd gezegd dat de gemeenten meer moesten letten op de openbare veiligheid. Er moest veel strenger worden opgetreden bij overtredingen van de wet, verordonneerde de minister. Dat briefje kwam de burgemeester wel goed uit waarschijnlijk. Het gaf hem een wapen om de veldwachter zijn pensioen te geven, want je krijgt de indruk dat hij het de oude man best zou gunnen. De raadsleden waren echter notoire krententellers; althans de meesten van hen. De voorzitter hield een vurig pleidooi en hield de raad voor dat het zo toch niet verder kon. Hij stelde dat een man die 39 jaar lang het dorp trouw had gediend, nu toch recht had op een onbezorgde oude dag en stelde een jaarlijks pensioen voor van fl. 300,-. Na lange discussie werd met 5 tegen 2 stemmen besloten het pensioen te laten ingaan per 1 mei 1909. Zo was het toch nog: eind goed, al goed. Maar De Groot was zo boos over dat geslons met geld dat hij ontslag nam. Hij kon dat smijten met geld niet meer verdragen... Wokke werd opgevolgd door veldwachter Annaert. Ook deze 42

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2001 | | pagina 43