Jaargang nr 15 2001 begin van de eeuw was het dan toch zover dat ook Limmen bij de rest van de wereld werd betrokken door middel van het Morse-systeem. In de Limmmerbuurt, ter hoogte van waar nu bloemenmagazijn Nuyens is gevestigd, stond het postkantoor. Daar werd ook het telegraafkantoor ondergebracht. De kantoorhouder was Kees Vermeulen. Behalve dat baantje als "brievengaarder" had deze man ook een winkel en een drukkerij. Dat was begrijpelijk want van het traktement als postbeambte kon hij, met vrouw en kinderen, niet in leven blijven. De combinatie met de winkel was te doen, maar de drukkerij kon hij daar weer niet in passen. Zijn vrouw paste dan weliswaar op de winkel, maar zij had ook haar gezin en al met al liep het wel eens uit de hand en dan kwam er geduvel van. Vooral toen de telegrammen er bij kwamen ontstonden er wel eens problemen, want die werden verzonden omdat de afzender haast had. Vermeulen moest die boodschappen daarom onmiddellijk op het aangegeven adres bezorgen; anders hadden de boodschappers net zo goed een brief kunnen schrijven. Helaas paste dat niet altijd in zijn werkschema en dan bleef zo'n telegrammetje wel eens een poosje liggen. "Een mens kan zich niet in tweeën delen, geen paniek dus en rustig blijven"; vond Kees. Maar daar dacht de Inspectie van de Post en Telegraafdienst uit Amsterdam anders over. Zo kwam het dat de gemeenteraad een brief van deze dienst ontving, waarin geklaagd werd over de bezorgsnelheid van de Limmer telegrambezorger. In de brief werd gezegd dat bij de Inspectie een klacht was binnengekomen van een klant uit Castricum. Een telegram, bestemd voor die inwoner uit Castricum, was maar liefst anderhalf uur op het kan toor in Limmen blijven liggen eer het werd gebracht. De "brievengaarder", daarop aangesproken, had als excuus aange voerd dat hij toch het kantoor niet kon verlaten als er niemand was om zijn plaats aldaar in te nemen. De Inspectie gaf weliswaar toe dat de Post en Telegraafdienst geen gemeentelijk bedrijf is, maar dat hij het toch van zo'n groot belang voor het dorp acht, dat de raad hierin een functie zou kunnen vervullen. 33

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2001 | | pagina 34