Jaargang nr 15 2001 had ze ook al de hele dag op het land gewerkt. Ik heb het bar met haar getroffen. Je tante Jo heeft hier in Limmen toch ook het nodige gedaan? Ja, zij was één van de oprichtsters van de Bond van Plattelandsvrouwen. Je had in Limmen toen alleen het Katholiek Vrouwengilde, dus was er voor onze vrouwen nog niets. Tante Jo heeft ook het JVO opgericht, de "Jeugdbond voor Onthouding". Voor de Jeugdbond regelde ze diverse optredens. Zo trad Dries Kesselaar (de vader van Rudi Carell) hier op. Hij deed z'n act in het West-fries als Willem Wouter uit Wognum. Hoe zie je je toekomst? Eigenlijk wil ik voorlopig nog blijven werken. Maar Alie vindt dat we nu lang genoeg op het land gewerkt hebben. Want met een eigen bedrijf blijft er altijd werk en is er weinig tijd voor leuke dingen over. Misschien heeft Alie wel gelijk, hoor, maar ik kan en wil eigenlijk niet stoppen. Ik vind toch al dat er in Limmen veel anders is geworden. Wat ik vooral mis zijn de oude Limmers. Er is geen tijd meer voor een praatje, het dorpse wordt al dunner. Piet, bij deze wil ik je bedanken voor de gezellige verhalen, eigenlijk kun je daar wel een boek mee vullen. Alie, bedankt voor de hartelijke ontvangsten lekkere kersenbonbons. Overde titel gesproken: als inmiddels nog één van de weinige bloembollenkwekers hier, ben je gepromoveerd tot de grootste! Gerda Kuyper-Bruschke LIMMEN IN DE 20e EEUW, Deel 3 Het post- en telegraafkantoor In Nederland werd in het jaar 1852 de telegrafie geïntroduceerd. Er gingen natuurlijk nog wel enige decennia voorbij eer ook de kleine plattelandsgemeenten een verbinding op het net kregen. Maar aan het 32

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2001 | | pagina 33