Jaargang nr 15 2001 toneel spelen, als kind van zes jaar mocht ik al van meester Boschman meedoen. Piet Vooren in gewone doen Dat was nog in de school bij de brandweerkazerne. Boschman had veel interesse in bloembollen, maar had ook een passie voor toneelspelen. Later gingen we naar school op de Hogeweg, bij meester De Leeuw. Na school ging ik altijd naar Jaap Krom, die was altijd met auto's bezig. Prachtig, die man kon alles maken. Helaas is hij heel jong verongelukt. Zelf heb ik ook nog een oud autootje opgeknapt. Een Renault Caravelle uit '65. Ik rijd er nog wel eens in. Zelfs de bloemenkoningin heeft er een rijtoer door Limmen mee gemaakt. Daar had je ook ouwe Krom, die was onbezoldigd rijksveldwachter - met een grote sabel opzij- en hij was gemeentewerker. Hij stond bij de Laandervaart met een schuit voor het huisvuil. Dat vuil werd dan bij het Overdie gestort. Kwam je met je karretje huisvuil, dan zei hij: "Vooren, wat het je? Het je diggele? In de schuit!". Hij was ook dorpsomroeper, dan riep hij heel afgemeten met een neusstem: "Hedenmiddag twee uur vlees halen bij de Vrijbank Snel, Kerkweg. Papier en bonnen meenemen!". Dit was in de oorlog. Jan Mors van Kapel, de bullenloper, die liep ook met een toeter. Als de boeren een tochtige koe hadden en ze hoorden Jan Mors zijn toeter, dan wisten ze: de stier is op de buurt. Hoe ben je bij het Langedijker Cabaret gekomen? Zoals ik al zei: omdat je niet Rooms was, mocht je niet op de R.K. Toneelvereniging. Daarom ging ik samen met Jan Aafjes naar Akersloot om toneel te spelen. Wij waren op dansles bij Toon de Swart, maar we moesten vertrekken omdat we niet Rooms 30

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2001 | | pagina 31