Jaargang nr 15 2001 Geachte donateurs, Met dit jaarboekje viert de stichting "Oud-Limmen" alweer haar derde lustrum. Zonder uw blijvende belangstelling en steun zou dat niet mogelijk zijn geweest. Waarvoor wij u dan ook ten zeerste dankbaar zijn. We hebben er dit jaar geen 'speciale' uitgave van gemaakt, maar wel wat dikker dan gewoonlijk. Zo kunnen we u dit jaar weer een gevarieerd menu bieden. Als alles goed gaat, komen we binnenkort voor de dag met een flink boekwerk, waarin de geschiedenis van het gemeentebestuur en de ontwikkeling van ons dorpje uitgebreid aan de orde komen. We zullen u een blik verschaffen op het ontstaan van de overheid in ons lage landje en het dorpsbestuur vanaf de vroegste tijden. Vanaf de Franse tijd zijn er meer details bekend van het reilen en zeilen van het Limmense gemeentebestuur. Wie waren ze, wat deden ze en wat hebben ze betekend voor het dorp. En natuurlijk ook: wat vonden de dorpelingen ervan? Een belangrijke plaats wordt ingeruimd voor de ontwikkelingen na de 2e wereldoorlog. Limmen ontwikkelde zich van een dorpje dat nauwelijks een huis mocht bouwen, tot een dorp met flinke uitbreidingen, goede voorzieningen en al het goede op aarde. Daarna was er de dreiging van het verlies van de zelfstandigheid, een functie als overloopgemeente voor de bevolkingsgroei elders. Eenmaal die dreiging afgewend was er financieel zwaar weer; de prioriteiten moesten herzien worden. Toch kon er in die periode ook een fraai gemeentehuis neergezet worden. Die zaken gingen soms met pittige discussies gepaard. En uiteindelijk bleek de zelfstandigheid dan toch geen haalbare kaart... U kunt dit boek nog steeds bestellen. Bij W. Vaandrager, tel. 5051789. Des te meer u uw belangstelling laat blijken, des te meer gemotiveerd zijn wij om er een fraai en leesbaar boek van te maken. Een aanrader voor iedereen die Limmen in het hart draagt. 1

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2001 | | pagina 2