Jaargang nr 15 2001 in die plaats bleef wonen. Voor de heer Boschman kwam in de loop van 1975 het moment, dat hij de tijd gekomen achtte om het secretariaat, met alles wat daaraan verbonden was over te dragen aan de jongere generatie.1 In de loop van dat jaar werd aan de heer Boschman een koninklijke onderscheiding uitgereikt voor zijn grote verdienste, en velen waren getuige van dit hoogtepunt in het leven van hem, aan wien deze bekroning zo uitermate goed besteed was. De heer Boschman en zijn vrouw Dina zijn beiden in Naarden overleden; Boschman op 5 februari 1979, zijn vrouw op 11 april 1969. Hier volgen nog enkele grepen uit het leven van Boschman. In 1937 gaf men medewerking aan de bloemententoonstelling op het terrein van Marquette te Heemskerk. Elk voorjaar werd in Limmen Neversie's Lentefeest gevierd, waarbij een lezing werd gehouden voor belangstellenden, waarna de Hortus werd bezocht. Ook in de bezettingsjaren ging dit door. Er werd bij die gelegenheid veel aandacht geschonken aan cultivars zoals Koningin Emma, Koningin der Nederlanden, Prinses Juliana, Willem III en Oranje Nassau. Namen, die zo veel te zeggen hadden in die donkere tijden. In de onmiddellijke nabijheid gaven de hyacinten in rood, wit en blauw geur en kleur en uiteraard ontbrak de toenmalige cultivar "Oranje Boven" niet op het appèl. Uit dankbaarheid voor het uit Zweden gedropte wittebrood aan het eind van de oorlog, werden oude cultivars geschonken aan de Wij van Oud-Limmen vinden het hier natuurlijk heel terecht om de lezer mede te delen dat, na een periode van naarstig zoeken, de schrijver van dit stukje, de heer J. Tuyn, oud-leerling van P. Boschman, in de loop van 1977 toetrad als de opvolger van ir. Dankert. Hij bracht tegelijk een enorme kennis mee als keurmeester van de Bloembollenkeuringsdienst en als bloembollenkweker van huisuit. Als secretaris van de Neversie en conservator van de Hortus is hij op zijn beurt geruime tijd een stuwende kracht geweest achter de uitbreiding en de kwaliteit van de cultivars. Hierbij had hij de enthousiaste medewerking van dhr. Leo Verver. 23

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2001 | | pagina 24