Jaargang nr 15 2001 Boschman, zijn latere rechterhand en langdurige conservator van de Hortus Bulborum. Dat is niemand minder dan onze dorpsgenoot Jan Tuyn. Zijn verhaal heeft ze in het engels vertaald en naar Japan gestuurd. Het is leuk om te bedenken dat iets wat zo innig met Limmen verbonden is, aan de andere kant van de wereld gelezen kan worden. Want bij vele dorpsgenoten leeft de herinnering aan meester Boschman nog voort. Reden genoeg voor de Stichting Oud-Limmen om het verhaal ook te plaatsen. Twee vrienden, beide geboren te Akersloot, bezochten dezelfde lagere school. Daarna zetten ze hun studie voort. De een ging naar de handelsschool te Alkmaar, de ander bezocht de Normaalschool-lessen te Velsen. Na beëindiging van hun studie, vond de één zijn levensloop in het bloembollenbedrijf van zijn vader, de ander werd hoofd der school en tuinbouwonderwijzer te Limmen. Deze laatstgenoemde was de heer P. Boschman, in Limmen zeer bekend geworden door zijn goede manier van doceren in de schoolklassen en de vele activiteiten, die hij in het dorp Limmen ontplooide. Hij werd geboren op 19 februari 1897 in Akersloot, 'n dorp enigszins afgelegen, maar 'n dorp met een eigen identiteit. Daar heeft hij zijn jeugdjaren doorgebracht. Na zijn studie in Velsen kwam hij in het onderwijs in Limmen. Overdag gaf hij onderwijs aan de Openbare Lagere School en in de avonduren gaf hij voor de Limmer jongens, maar ook voor jongens uit de regio "Tuinbouwonderwijs". Bij deze lessen kreeg hij assistentie van de heer van Westen uit Castricum en de heer van Stijgeren, controleur van de plantenziektekundige dienst, uit Heiloo. Op 30 april 1924 huwde Boschman met Dina Vasseur uit Castricum. Uit dit huwelijk werd één zoon geboren nl. Jacob Pieter Boschman. Boschman, die blijkbaar aan de kleine bloeiende bollenvelden in Akersloot zijn hart verpand had, begon in Limmen met het verzamelen van oude en verouderde tulpencultivars. Hij kreeg daarbij medewerking van velen die bij de bloembollencultuur betrokken waren, 18

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2001 | | pagina 19