Jaargang nr 15 2001 kerkeraadsleden, en trof alle voorbereidingen om startklaar te zijn als er vergunning zou binnen rollen. De gemeente wilde wel medewerking verlenen. Mogelijk kwam het plan van pastoor de gemeente wel goed van pas, immers de algemene begraafplaats zou binnenkort toch te klein geworden zijn en dan moest de gemeente de uitbreiding betalen. In de raadsvergadering van 13 maart 1845 werd o.a. een verzoek van de pastoor behandeld: "...Gelezen hebbende een adres van het kerkbestuur der Roomsch Catholijke gemeente van Limmen, houdende aanvrage om geauthoriseerd te mogen worden tot het aanleggen van een afzonderlijke begraafplaats, geschikt voor haren Godsdienstige gezindheid en zulks met bereidverklaring om alle de derwege gemaakte bepalingen der wet zorgvuldig na te komen." De Staatsraad Gouverneur van de provincie had op 8 maart al bericht gestuurd naar de gemeente, waarin werd meegedeeld dat overeen komstig de bestaande reglementaire bepalingen, werd vrijgelaten aan de gemeente om op die voorwaarden toestemming te verlenen. De handeling in de raadsvergadering besloot dan ook: "...Overwegende datde plaats welke daartoe door hetkerkbestuuris aangewezen, geschikt is bevonden en alzo goedgekeurd kan worden. Heeft besloten de aangevraagde authorisatie tot het aanleggen eener afzonderlijke begraafplaats aan het kerkbestuur der Roomsch Catholijke gemeente van Limmen voornoemd, toe te staan gelijk wordt toegestaan bij deze, met bepaling dat zoodanige begraafplaats door de voornoemde administratie zal worden aangelegd voor derzelver eigene rekening in het zoogenaamde kerkebosch in eigendom behoorende aan de Roomsch Catholijke kerk voornoemd, liggende te Limmen en belend aan het kerkgebouw en de pastorij der genoemde gemeente ten westen, en ten oosten door het Laantje naar genoemde kerk en pastorij. En zulks onder uitdrukkelijke voorwaarden dat de genoemde kerkelijke administratie gehouden en verplicht zal zijn om ten aanzien van den aanleg en het gebruik van zoodanige begraafplaats voor haren Godsdienstige gezindheid alle de daarop reeds bestaande en 11

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2001 | | pagina 12