1 die er van zijn afgeleid zijn nog springlevend en worden dagelijks gebruikt. De redactie van het blad van de Limmer Ondernemers Vereniging, L.O.V., verzocht ons om voor iedere editie kopij te willen leveren. Hieraan gaven wij gaarne gehoor. In alle uitgaven van de krant heeft Oud Limmen steeds bijgedragen met een kort stukje geschiedenis en mededelingen. Natuurlijk was Oud Limmen aanwezig op de Jaarmarkt. Het doel ervan: de mensen in contact brengen met de medewerkers en bestuursleden en het werk van de Stichting, werd ruimschoots bereikt. De jaarlijks terug kerende puzzel "Ken Uw Dorp" was deze keer niet zo gemakkelijk. Uit de goede oplossingen hebben wij vier winnaars geloot en dat waren: J. Dirkson. Dusseldorperweg 128; fam. Terluin, Koningsdam 49; R. Admiraal, Molenweg 18; Riet Valkering, Visweg 59. Voor de a.s. Jaarmarkt zullen wij de foto's nogmaals laten zien, maar nu op de achterkant van de borden en voorzien van de adressen, zodat de deelnemers kunnen zien wat zij eventueel fout hadden. In oktober 1999 werd herdacht dat 200 jaar geleden de Bataafse Republiek werd aangevallen door Engels/Russische troepen. De legers waren gezonden door de verdre ven Stadhouder Willem V, die dacht zijn macht over de Republiek wel weer te kunnen herstellen. Zij landden bij Callantsoog en vochten zich een weg door Noord-Holland tot ze bij Castricum tot staan gebracht werden. Op 6 oktober kwamen de Engelsen Limmen binnen en werd de aanval op Castricum ingezet. De Limmer bevolking beleefde benauwde avonturen, want de soldaten plunderden naar hartelust en vernielden tevens het archief van de gemeente. Op de avond van die dag werden zij echter door de Frans/Bataafse legers verslagen en op het aanbeeld van de smederij in de Limmerbuurt werd de overgave getekend. In oktober 1999 werd in Castricum een tentoonstelling gewijd aan die slag. Ook Oud Limmen heeft hieraan een bescheiden bijdrage geleverd. P.A. van der Steen 35

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2000 | | pagina 66