K. Droog 1 Er moest ook gespeeld worden met een andere instrumentbezetting wegens gemobiliseerde leden. En of de duivel ermee speelde: op 9 mei 1940 gaf het corps nog een serenade. De dag erna klonk er een ander muziekje in Nederland. Toen de rust weer een beetje was weergekeerd kon er niet gerepeteerd worden vanwege de evacuaties naar Limmen toe. In sept. begonnen ze weer met repeteren; maar ook dat met een andere instrumentbezetting wegens de vermindering van het aantal leden. Concoursen werden nog wel gehouden, maar aubades geven mocht schijnbaar al gauw niet meer. De bollendag werd ook gehouden en met muziek opgeluisterd, dus het leven ging nog min of meer z'n gewone gangetje. De laatste vergadering dateert van 6 maart 1942. Ter gelegennheid van het jubileumjaar zal de harmonie verschillende activiteiten opzetten. Op het programma staan onder andere: 2 April een historisch koffieconcert in de Burgerij om 11.30. 20 Mei kerkviering onder begeleiding van de Harmonie om 10.00 uur met receptie na 28 October de Night of the Proms in de Enterj mmv. van Full Circle ACTIVITEITEN IN 1999 Op vrijdag 15 januari 1999 werd onze jaarlijkse donateurs-avond gehouden. Voor deze avond had de Stichting de heer Buist uitgenodigd. De spreker, die museumconsulent is in de provincie Overijssel, hield een lezing over de vele spreekwoorden in de Nederlandse taal die ontleend zijn aan gebruiksvoorwerpen uit de oudheid. Die voorwerpen bestaan allang niet meer en de meesten zijn zelfs onbekend voor ons, maar de spreekwoorden 34

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2000 | | pagina 65