1 Er werden uitvoeringen gegeven, meestal met toneelstuk, serenades, fancy-fairs, festivitei ten werden opgeluisterd etc. Een vast gebruik was om aan bruidsparen een serenade te brengen. Voor de gewone inwoners gold dat meestal voor een 50,-, soms een 40-jairg huwelijk. Voor leden werden er ook serenades gebracht bij huwelijken, 12,5 en 25 jarig huwelijk. Bij jubilea van uitoefenaars van een pibliek ambt werd ook een serenade gebracht. Maar vermoedelijk gold dat niet voor iedereen. In 1932 werd een mijlpaal bereikt; het corps werd bevorderd naar de 1e afdeling. Van het begin van de crisis is niet veel te merken; pas vanaf '33 zijn de inkomsten belang rijk lager dan de uitgaven. Veel was daar niet tegen te doen, al werd er in de vergaderingen wel eens geopperd dat de directeur maar wat minder moest verdienen en de donateurs wat meer moesten betalen. Nogmaals een geloofsstrijd Het bleven vrijbuiters; vertegenwoordigers van de kerk werden op een armlengte afstand gehouden. Van een 'geestelijk adviseur', zoals dat in die jaren gebruikelijk was, wilden ze weinig weten. Ze zullen gedacht hebben: "Geen advies en geen gezeur". Het corps weigerde toe te geven aan de pressie om zich in katholiek verband te organiseren, het bleef nog jarenlang lid van een algemene bond van harmoniecorpsen. Dat wil niet zeggen dat het corps het 'rijke roomse leven' schuwde. Er wordt in de notulen melding gemaakt van serenades bij jubilea van priesters en van het begeleiden van processies naar Heiloo. In 1934 moest er een spoedvergadering aan de 'organisatiekwestie' gewijd worden. De voorzitter zag er in 't algemeen wel 32

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2000 | | pagina 63