1 Gezien het succes meende de directeur dat hij recht had op een salarisverhoging. Van 125,- per jaar wilde hij naar 5,- per week. Een verdubbeling die voor enige consternatie zorgde in het bestuur. Een uitvoering met toneelstuk onder regie van Jac. Metselaar moest 3 maal herhaald worden, vanwege de belangstelling. De collecte in het dorp leverde 200,- op. In 1928 werd er een fancy-fair gehouden om nieuwe intrumenten te kunnen bekostigen. De opbrengst was 1362,-, winst 725,-. Waardoor er zeven nieuwe instrumenten ter vervanging van oude gekocht konden worden. Er kwam ook een nieuwe muziektent, door kastelein Kraakman van "Zomervreugde" uit eigen zak betaald. Met de oefeningen en zeker met concoursen wilde het wel eens laat worden. Regelmatig lezen we in die jaren dat er beter op de tijd gelet moet worden. Bovendien wordt het niet raadzaam geacht om al te jonge leden (van 15 a 16) aan te nemen. Van die kant was er zeker nogal wat belangstelling. Het was voor zulke jonge snuiters dan ook een geldig excuus om in een café te komen. Van het blazen kreeg je dorst. Maar niet elke ouder zal gecharmeerd geweest zijn van de manier waarop die werd gelest. De oude leden konden zich ook wel herinneren dat de serieuze muziekbeoefening soms in het gerang kwam door het gezellige samenzijn. En soms werd het wel héél gezellig: op concours in Amsterdam genoten een aantal nog even flink na. Toen de meer serieuse geesten aandrongen op de terugreis wist men niet meer waar de bus was gestald. Ook de chauffeur kon het zich niet meer herinneren. Die had zich in de tussentijd kranig geweerd en was eigenlijk niet meer in staat om te sturen. Nadat het vrolijke gezelschap de bus weer had gevonden en was ingestegen, werd de thuisreis een soort russisch roulette. Toen ze (weer) bijna een ongeluk hadden gehad, en iedereen dus nog in leven was, besloot een van de leden het stuur maar over te nemen en bracht iedereen heelhuids thuis. Zo werd er een aantal jaar in pais en vree en met redelijk succes gemusiceerd. Op concoursen viel het corps regelmatig in de prijzen. 31

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2000 | | pagina 62