1 ACHTER DE MUZIEK AAN Wie zal het niet gedaan hebben in zijn jeugd? Vele generaties Limmers hebben er de gelegenheid voor gehad. Want onze harmonie "Excelsior" bestaat dit jaar 75 jaar. Een respectabele leeftijd en een uitstekende gelegenheid om het corps eens in de schijnwerpers te zetten. En zoals dat een historische vereniging betaamt, rakelen we 'de goeie ouwe tijd' op. Er was helaas te weinig tijd en ruimte om méér dan de eerste 25 jaar te behandelen. Onze harmonie had een voorganger in de vorm van het corps "Semper Crescendo". Daar is weinig concreets meer van bekend; notulen zijn er niet (meer). Het is niet zeker, maar wel zeer waarschijnlijk dat "Semper Crescendo" in 1902 is opricht. Toon Baars wist me te vertellen dat op het vaandel (zie de foto), onder de band met "Excelsior" de naam "Semper Crescendo" te lezen is. Dat heb ik niet kunnen vaststellen, omdat alles goed vast zat. Maar onder de "1925" van de oprichting is nog een "02" te onderscheiden, waar oud stiksel is weggehaald. Dit vaandel is dus flink ouder dan de harmonie zelf, al is het dan geen (bijna) 100 jaar. In de annalen heeft Semper Crescendo her en der wat sporen nagelaten: In 1903, bij het 25-jarig jubileum van pastoor Leesberg, wordt gewag gemaakt van een aubade door de Limmer harmonie. Onduidelijk is of het "Semper Crescendo" betreft. Er zijn ook enkele sporen overgebleven in de notulen van de gemeenteraad. 23-2-1911 no 10 Subsidie 1911 ad. 10,- harmoniekorps "Semper Crescendo" Wordt ingewilligd 21-8-1914 no 6 Verzoek Harmoniecorps Semper Crescendo om jaarlijkse subsidie van 10,- naar 25,- te willen verhogen. Voorzitter weet dat voorzichtigheid met de geldmiddelen betracht moet worden, maar B&W zijn er toch voor. Onder de huidige voorzitter hr. Metzelaar is het corps flink uitgebreid en wordt er 25

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2000 | | pagina 56