Jaargang nr 14 2000 toen moest men voor 1 hectoliter eierkolen 2,95, voor antraciet 3,40, voor vleesch 1,50 boter, 1,80 per pond, melk 21 ct. per liter, eieren 18 ct. betalen. Nieuwe kledingstukken kostten 3 maal zooveel als vóór den oorlog. Alles bij elkander genomen zagen wij ons verplicht het kostgeld te verhoogen, doch niet zooveel als het eigenlijk moest. Gelukkig had de verhooging geen nadeelige invloed op het gesticht, want nauwe lijks was door overlijden een of andere plaats open gekomen of terstond werd die plaats weder door een ander ingenomen." Het jaar 1919 was voor de stichting een gunstig jaar door schenkin gen van verschillende bewoners van Limmen. Eén inwoonster liet al haar wereldse bezittingen aan het Maria-oord na. Maar het zat pastoor niet over de hele linie mee, "doordat de Congregatie der Voorzienigheid, nadat de gelijkstelling van het bjz. lager onderwijs met het openbare er door was, eigenmachtig het contract met haar gesloten verbrak en de halve subsidie van het Rijk opeischte." In 1920 werd er andermaal tot een uitbreiding besloten, i.v.m. de voorschriften voor het onderwijs. Ook een laatste stuk aangrenzend terrein kon in dat jaar gekocht worden, zodat de mogelijkheden tot toekomstige uitbreiding ruimschoots verzekerd waren. In het verslag van pastoor treffen we een knipseltje aan met een beschrijving van de nieuwe situatie: "Wanneer men door de sierlijke Vestibule de mooie bijna 20 Meter lange gang binnenkomt, welke nu ruim 14 meter is verlengd, vinden we allereerst 2 mooie ruime kamers, daarnaast bordes en en tree, vervolgens een aparte entree waarna men komt in een zeer fraaie luchtige kamer, welke is gebouwd in den vorm van een Erker en welke voorlopig dienst doet als knipschool. Achter deze bevindt zich een groote ruime luchtige kamer welke voorlopig als naaischool wordt gebruikt. Van hier krijgt men toegang tot een mooie, lieve kamer, welke omgeven is van een Veranda en uitzicht geeft op den tuin van het gesticht. Deze kamer wordt gebruikt voor de 28

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2000 | | pagina 29