Jaargang nr 14 2000 Het Zangkoor voerde op keurige wijze de Mis van Perosi uit. Om 12 uur had de plechtige inwijding van gesticht en school plaats, waarbij tegenwoordig waren: het Dagelijksch Bestuur der gemeente: de Burgemeester, de E.A. Heer Nieuwenhuizen; de beide Wethouders, de heeren P. Kuys en de Jong; de geneesheer, Dr. v. Beu- ningen; de ZeerEerw. heer L.A.J.C. Speet, Rector en directeur en de Eerw. Moeder-Overste der Congregatie der arme zusters van het Goddelijk Kind, vele Eerw. geestelijken en het Kerk- en Armbestuur. De schoolopziener en de Bissch. Inspecteur over het R.K. Onderwijs hadden bericht van verhindering gezonden. De ceremoniën bij deze plechtigheid werden verricht door den HoogEerw. Deken Waare met assistentie van WelEerw. Heeren W.W. Groot, kapelaan der parochie van Limmen, als diaken en J.J. Vollering, oud-kapelaan, als subdiaken. Nadat deze plechtigheid geeindigd waren en de genoodigden tezamen waren in een der lokaliteiten, richtte de Z.Eerw. Heer J.H.M. Peeperkorn, pastoor der parochie, een hartelijk woord van dank in de eerste plaats tot Deken Waare voor het werk door hem verricht en zijn raad en daad bij de uitwerking der plannen, die thans verwezenlijkt zijn. De Z.Eerw. Pastoor had er evenwel prijs op gesteld - zoo zeide hij - dat, vóór het gebouw in gebruik zou worden genomen, het eerst aan God zou worden gewijd, overtuigd als wij zijn, dat het eene groote verantwoordelijkheid is kinderen katholiek op te voeden. De Pastoor dankte daarna de Eerw. Moeder-Overste der Congregatie, welke het onderwijs op zich genomen had, vooral omdat zij zulke eerste-klasse-leerkrachten naar Limmen had afgevaardigd. Met zekere voldoening gewaagde spr. dat er zoovele kinderen waren ingeschreven om de lessen bij de Eerw. zusters te volgen, zoo zelfs dat naar een 4e leerkracht moest worden uitgezien. De gewijde redenaar zou God's zegen over het werk de Congregatie afsmeeken, een heerlijk werk, dat strekt om kath. kinderen op te voeden en bij ouden van dagen de gebreken, die met de ouderdom komen te lenigen. De pastoor bedankte vervolgens den E.A. Burgemeester, het Dage- lijksch Bestuur der gemeente voor hunne gewaardeerde tegenwoordigheid, den architect en aannemer voor hun zoo schitterend geslaagd werk. 24

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2000 | | pagina 25