Jaargang nr 14 2000 Dat het huis naast de R.K. kerk van Limmen als een monument van de offer vaardigheid der katholieken van Limmen, waardoor de ijverige Z.Eerw. Pastoor in staat was zijn doel te bereiken: ouden en armen een onbezorgden ouden dag te geven en aan het Roomsche kind het onder wijs, dat in den tegen- woordigen tijd meer dan ooit een eisch is. Maar het staat daar ook als een monument van wat de nog jeugdige aannemer Kabel uit Uitgeest en de architectuur van den heer Robbers van Haarlem wisten tot stand te brengen. Beiden komt aan 't slot van dit verslag een woord van lof toe. Plechtige wijding van het St. Maria-Oord Zooals wij in ons vorig nummer meldden is het Liefdegesticht "St.Maria- Oord" en de nieuwe R.K. School Donderdagmiddag op plechtige wijze ingewijd, nadat te 9 uur in de Parochiekerk een plechtige H. Mis was opgedragen om God te bedanken voor den voorspoedigen bouw en de zegen af te smeeken, opdat èn gesticht èn school de rijkste vruchten zouden afwerpen voor den Hemel. Deze H. Mis werd gecelebreerd door HoogEerw. Heer A. Waare, deken van Beverwijk, geassisteerd door de WelEerw. Heeren J.J. Vollering, kapelaan te Rotterdam, en A.F.C. van Noort, kapelaan te Amsterdam, beiden oud kapelaans der parochie, resp. als diaken en subdiaken. Na het Evangelie betrad deken Waare den kansel om de parochianen van Limmen geluk te wensen met de schoonen katholieke instel ling, die - zooals hij opmerkte - daar stond als een bewijs van de offervaardigheid van Limmen's katholieken. Ik wil u - zoo sprak Z.Eerw. - tot dankbaarheid aansporen jegens God voor de gunsten en genade, dat het u mocht gegeven zijn, deze schoonen katholieke school te mogen oprichten. En, als straks het H. Misoffer verder wordt opgedaragen, Jezus daalt van uit den Hemel op het altaar, bidt gij dan den goeden God, dat Hij Zijn overvloedige Zegen moge schenken aan uwe katholieke school, eene stichting, die vooral in onze dagen zoo nuttig en noodzakelijk is en door de katholieken, ieder naar zijn vermogen, dient gesteund te worden. Deze predicatie zal niet nagelaten hebben indruk te maken op de vele geloovigen, die door hunne tegenwoordigheid hunnen belangstelling toonden. 23

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2000 | | pagina 24