Jaargang nr 14 2000 daarom juist zo treffend religieus beeld van O.L.V. van Lourdes en daaronder in gouden letters "St.Maria- Oord". Treedt men door de breede deur het gebouw binnen, dan komt men in de hoofdgang, die door het geheele hoofdgebouw loopt. Aan de linkerkant bevinden zich de vele kamertjes voor de betalende en niet-betalende ouden van dagen, die hier hun tehuis zullen vinden. 't Zijn alle gezellig ingerichte appartementen, die dus ramen aan de voorzijde hebben met een vriendelijk uitzicht op het dorp Limmen. Rechts van deze hoofdgang bevindt zich een deur, welke toegang verleent tot de school, terwijl daarnaast een deur is naar de refter en de keuken van de Eerw. Zusters welke geroepen zijn tot de verheven taak nl. om voor de verpleging der ouden zorg te dragen en de kinderen echt- katholiek onderwijs te geven. 't Zijn de Zusters van de "Voorzienigheid", van "de Congregatie der Arme Zusters van het Goddelijk Kind", die naar Limmen gekomen zijn om den jverigen Pastoor der parochie te steunen en te helpen bereiken het doel dat dezen zich voor oogen heeft gesteld met de oprichting van pension en school. We gaan nu een kijkje nemen op de bovenverdieping van het pension. 't Eerst werden we geleid in de kapel welke zich bevindt op de eerste verdieping, ruimte biedend voor 50 a 60 personen, waarvoor het noodige aantal banken reeds gesteld waren. Naast de kapel is de sacristie. Op deze verdieping bevinden zich de gemeenschappelijke afdeelingen voor mannen en die voor vrouwen, voor de echte "smokers" is een rooksalon disponibel, waar ze hun hart kunnen ophalen. Voor de vrouwen is er evenals voor de mannen een gemeenschappelijke slaapzaal. Op de eerste verdieping is er ook een "terras", waar de oudjes van het mooie weer en het magnifique vergezicht op het schoone Heilorbosch en aan de horizon de stad Alkmaar, kunnen genieten. Op de 2e verdieping is een slaapzaal voor de Eerw. Zusters. Vermelden wij nog dat het huis op de meest moderne wijze is ingericht: voorzien is van een lift, van persgas, enz. terwijl het spoelwater machinaal wordt opgepompt tot in de nok van het gebouw, waar zich een vergaarbak bevindt, welke het water levert dienende tot doorspoe ling van de urinoirs en de privaten. 22

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2000 | | pagina 23