Jaargang nr 14 2000 "Op den 18 febr. 1914 had de plechtigheid der eerste steenlegging plaats. Vooraf was door de zeereerw. Pastoor een gezongen H. Mis gedaan om Gods zegen over den bouw af te smeeken, waaronder ZE een kort woord tot de geloovigen richtte. Daarna geschiedde de wijding der gedenksteen. Voordat de steen in de muur werd geplaatst, las de WelEerw. Heer W.H. de Groot, Kapelaan alhier, de oorkonde voor, welke aldus luidt: "den 13den februari van het jaar Onzes Heeren 1913, het 11de jaar van het Apostolisch Pontificaat van Z.H. Paus Pius X, het 33ste levens- en 15de regeeringsjaar van H.M. Wilhelmina, Koningin der Nederlanden, het 5 levensjaar van H.K.H. Juliana, Prinses der Nederlanden, het 10^e jaar van het Episcopaat van Z.D.H. A.J. Callier, Bisschop van Haarlem, is hier door den Zeereerw. HeerJ.H.M. Peeperkorn, in het5de jaar, datZEerw. Pastoor was van de Parochie van den H.Cornelis te Limmen, ten behoeve van genoemde parochie aan dit gebouw de eerste steen gelegd." Dit stuk was onderteekend door den Pastoor, door W.H. de Groot, Kapelaan. S. Admiraal, B. Dirkson, J. Koot, P. Groen, Kerkmeesters, N. de Jong, Jac. Kleef, Jac. Adrichem, J. Veldt, armmeesters, J. Nieuwenhuisen, Burgemeester, P. Kuys, N. de Jong, Wethouders, L.C. Robbers, architect, W. Robbers, opzichter en G. Kabel, aannemer. In een looden bus gedaan en dicht gesoldeerd werd de oorkonde in een houten kistje gelegd en zoo tusschen de spouw- en tussenmuur onder de gedenksteen geplaatst. Vele geloovigen waren bij de H. Mis en steenlegging tegenwoordig en menigeen maakte van de gelegenheid gebruik een steentje (bij?) te leggen, zoodat 80,- werden ingezameld." De plechtige wijding vond plaats op 27 november 1914. Daarover laat "Ons Blad", R.K. Courant voor Alkmaar en Omstreken zich in de volgende enthousiaste bewoordingen uit: Limmen St.Maria-Oord Het gebouw maakt van buiten een hoogst aangenamen indruk. Boven den hoofdingang staat in de gevel een eenvoudig, maar ingewijd. Dezen middag is de stichting van dezen naam op plechtige wijze door den Hoog-Eerw. Deken Waare van Beverwijk 21

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2000 | | pagina 22