Jaargang nr 14 2000 liefdegesticht te verbinden, aangezien dit, wanneer het enigzins in trek zoude zijn, de zusters zoude kunnen onderhouden." "In het najaar van 1909 werd voor het eerst bij de Eerw. Zusters van het Goddelijk Kind (de Voorzienigheid) te Amsterdam aangeklopt. Deze congregatie had tot eerste en hoofddoel het verplegen van ouden van dagen of het verzorgen van verwaarloosde mensjes en tot 2e doel het geven van onderwijs. Januari 1910 kwam de mededeling dat de congregatie ons zoude helpen met de verpleging van ouden menschen en het houden van een bewaarschool en dat men in 1914 daarmede zoude beginnen. Einde 1910 klopte ik voor de tweede keer aan, maar nu om in 1914 ook onderwijskrachten te mogen hebben. Dit ging niet zo gemakkelijk, doch na herhaald verzoek en veel spreken kwam de toezegging. In januari 1911 verneem ik, dat in 1912 de openbare school wegens het groot aantal kinderen vergroot moet worden en kwam men vanwege het gemeentebestuur mij verzoeken of niet in 1913 de bijzondere school zoude kunnen geopend worden, daar dan de gemeente voor dat eene jaar verlof zoude vragen om niet behoeven te bouwen. Ik weder naar Amsterdam en waarlijk speelde ik het klaar om in plaats van in '14, reeds in '13 een Kath. school te kunnen openen. Deze blijde tijding deelde ik van af de preekstoel aan de geloovigen mede en tegelijk dat ik bij eenigen zoude komen om een bijdrage; zelf zoude ik mij ook niet onbetuigd laten. Het gevolg daarvan was dat 7 personen mij (een kleine 7500 (of 5000), is doorgehaald) toezegden, terwijl ik er 5000,- bij zoude doen. Daarna ging ik bij de jongelui rond, die mij een jaarlijkse bijdrage van circa 500,- beloofden. Een schoone medewerking, voorwaar. Niemand had dat durven denken." "De heer L.C. Robbers, architect te Haarlem en gunstig bekend op het gebied van schoolbouw etc. werd door het kerkbestuur verzocht eenige schetsen van een liefdesgesticht annex schoollokalen te maken, aan welk verzoek ZEd. natuurlijk gaarne voldeed. Na eenige malen op ondergeschikte punten zijn plan gewijzigd te heb- 19

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2000 | | pagina 20