Jaargang nr 14 2000 van de boerderij van Grapendaal zag staan. De geweldige Bouvier was zeer verbaasd toen de wachtmeester voor hem stil hield en hem beval zich aan de lijn te laten leggen en zich bij het transport aan te sluiten. "Och och" zuchtte de oude baas, "dat me dat op m'n 17de jaar nog overkomen moet. Nooit de wet overtreden en nou dit, och, och..." Ze naderden nu de kom van het dorp Limmen en de drukte werd groter. De wachtmeester probeerde eerst nog een paar loslopende hazen aan te houden, maar toen deze hem te vlug af bleken te zijn, bepaalde hij zich maar tot de honden en katten die hij tegenkwam en zich, zoals eerbare Limmense huisdieren betaamt, gedwee aan de lijn lieten leggen en zich in de karavaan schikten. Het werd een vrolijke boel en toen de hele stoet met de onverstoorbare wachtmeester voorop door de kom van het dorp trok, was er bijna geen houden meer aan. Het leek wel "zwaan kleef aan" en omdat alle lijnen die de wachtmeester in zijn beide handen vasthield door de war waren geraakt, werd het een geruk en getrek van jewelste. De katten gilden van het lachen en sommigen, bijna in zwijm gevallen, lieten zich tenslotte laveloos van pret op de rug voortslepen. De Deense Dog en de trekhond hielpen de agent doordat zij ieder een bundel lijnen in hun bek hadden genomen. Op het bureau zouden de processenverbaal worden opgemaakt. Althans, de wachtmeester deed enige pogingen in die richting, maar de dieren waren door de zotte vertoning zo door het dolle heen dat de chef het beter achtte hen eerst ter ontnuchtering in de cel te stoppen waarmee overigens het tegendeel bereikt werd, want ze probeerden met z'n allen de celdeur uit z'n hengsels te lichten en hadden pret en jool voor honderd. Intussen werd op het bureau de krant nog eens gelezen, waarin het volgende bericht stond: De honden mogen alleen 's nachts rondlopen (alleen bij het originele be richt van 18-1-'54. KD) Burgemeester en Wethouders der gemeente Limmen maken bekend, dat krachtens de nieuwe algemene politieverordening, welke 1januari 1954 in 16

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2000 | | pagina 17