Jaargang nr 14 2000 FOUTJE of: Beleid krijgt lik op stuk We hebben in dit boekje kunnen lezen over de hondenbelasting en de hoofdbrekens die dat onze vroede vaderen kostte. Ook in later jaren ging het niet altijd van een leien dakje. Omdat besturen ook maar mensenwerk is, ging er wel eens iets fout. En daar kon je dan heerlijk de draak mee steken, getuige het volgende berichtje dat ik in de Alkmaarse Courant tegenkwam waarin een onbekende, waarschijnlijk een dorpsgenoot, ons het volgende, vermakelijke tafereel schetste: Honden blaffen in de nacht Halt hond! De dikke Deense Dog die in het donker over het Limmense landweggetje schommelde, stopte als door een electrische schok tot stilstand gebracht. Wat hij in deze winterse duisternis van deze dag verwacht mocht hebben, zeker niet de wachtmeester der rijkspoli tie, tegen wie hij nu opkeek. "Wat is er" gromde hij, terwijl hij dapper maar geheel verblind in de lichtkegel van de zaklantaarn die op hem gericht werd, staarde. "Ga op zij en laat me door" "Komt niks van in" zei de agent, "U moet mee". De Deense Dog schudde een beetje meewarig het hoofd en probeerde tussen de benen van de agent z'n weg te vervolgen. "Stop" zei de agent weer en klapte z'n hakken net op tijd tegen elkaar. "Dat gaat zo maar niet. U bent in overtreding. Het is 19 uur vijf en dertig. U loopt in spertijd zonder geleide op de openbare weg. Dat is met ingang van vandaag verboden. U bent onder arrest en gaat mee naar het bureau". De Dog rimpelde zijn voorhoofd en het was hem aan te zien dat hij er diep over nadacht met welke vervelende gemeenteverordening hij nu weer in conflict gekomen kon zijn. Hij schokschouderde, liet zich gewillig de geleideband om de nek leggen en sjokte gelaten achter de wachtmeester aan. "Gedeelde smart is halve smart" dacht hij toen hij in de verte onder de lantaarn de trekhond 15

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2000 | | pagina 16