Jaargang nr 14 2000 offertes gevraagd. Men ging de markt afgrazen, zoals dat tegenwoordig heet. Van de zes klokkenmakers die met een offerte reageerden, waren er drie die reparatie ontraadden en offerte deden voor leverantie van vernieuwing. De rest deed offerte voor reparatie. De voordeligste daarvan kreeg de opdracht tot reparatie. Hij vroeg 175,- voor de klus en gaf bovendien nog eens acht jaar garantie. Even iets rechtzetten In boekje nr 11, van 1997, schreef ik in het verhaaltje "Dorus Keyzer vertelt" over de tijd dat de nutsbedrijven ook in Limmen waren begonnen met het aanleggen en installeren van water, elektriciteit en gas. Aan de zin: "In 1923 werd de rest van het dorp van elektrisch licht voorzien", heeft een van onze lezers zich terecht geërgerd. Daar had ik bij moeten vertellen dat er nog enige z.g. "onrendabele gebieden" waren die later aan de beurt zijn gekomen. Mensen die veraf woonden, of aan de westkant van de spoorlijn, moesten het met de olielamp doen en bleven ook verstoken van waterleiding en gas. De laatst genoemden kregen al vrij spoedig na de oorlog aansluitingen op de nutsbedrijven, maar voor de veraf gelegen woningen was dat moeilijker. Alleen als er fors werd bijbetaald konden die aansluiting krijgen. In de dagen van de ernstige economische crisis was daar veelal geen geld voor. De mensen lieten het dan maar zoals zij het toch altijd al gewend waren. Zo kwam het dat de laatste aansluiting op het elektriciteitsnet pas in de jaren '90 tot stand kwam. Excuus voor het verzuim. P.A.van der Steen. 14

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2000 | | pagina 15