Jaargang nr 14 2000 die tijd erg veel geld. Er werd dan ook gezocht naar een bron waar geld vandaan zou kunnen komen en iemand kwam op het idee om te proberen de pot voor rijkssubsidie aan te spreken. Immers, het is een zeer oude kerk en daarom van historische waarde voor het Rijk. De voorzitter antwoordde: "Misschien kan het wel als monument beschouwd worden, al pleit hun weinig architectonisch schoon vertonend uiterlijk, daar niet voor..." Dan is het inmiddels twee jaar later als de gemeente een contract tekent met een aannemer, die voor 3225,- de toren weer helemaal als nieuw zal maken. Maar in 1910 is het mis met het uurwerk in de toren. De klok staat meer stil dan in werking en de bevolking voelt zich daarbij letterlijk: niet meer bij-de-tijd. Het uurwerk was al vaak gerepareerd, maar eens is het over en uit en daarom stond hij deze keer voorgoed stil. Klokkenmaker Dekker uit Egmond werd er bijgehaald en die stelde dat reparatie duur en nutteloos zou zijn. Stadskokkenmaker Spruit uit Alkmaar heeft eenzelfde bevinding als zijn Egmondse collega: "weggegooid geld" stelde hij vast. Spruit voegde bij zijn advies alvast maar een prijscourant waarin prachtige torenuurwerken werden getoond, compleet met prijs en montagekosten. Het was een prijscourant van de firma Eybouts uit Asten en inderdaad, er staan prachtige klokken in. Spruit gaf aan dat een model met 4 wijzerplaten voor Limmen het meest geschikt zou zijn. Het ging 450,- kosten, plus nog 60,- voor montage in de toren. Het was een zeer begerenswaardig aanbod, maar de gemeente zat krap bij kas en hikte toch wel aan tegen die ruim vijfhonderd gulden. Er werd nog lang over gepraat en er werden nog allerlei andere 13

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2000 | | pagina 14