Jaargang nr. 13 1999 Maar gelukkig was het jaar nog niet om en er kon nog even een vergadering worden gepland op 19 december. Weliswaar waren er geen agendapunten, maar er was wel een bezwaarschrift binnen gekomen tegen "Hoofdelijke aanslag 4,-" Lang heeft de vergadering waarschijnlijk niet geduurd. Het bezwaar werd verworpen zodat van deze vergadering terecht gezegd kan worden: ze dronken een glas, ze deden een plas en lieten alles zoals het was. DE BURGEMEESTER MAAKT PROMOTIE In de vergadering van de raad op 3 februari 1901, deelde burgemeester Schimmelpenninck mee dat hij waarschijnlijk zou worden benoemd tot burgemeester van het Overijsselse stadje Wje. De baron kon het goed vinden met de raad van Limmen, daar niet van, maar er was toch iets dat hem niet aanstond. In Limmen was geen woning te vinden die beantwoordde aan de status die bij hem hoorde, vond hij. Daarom woonde hij in Heiloo en moest dus alle dagen met de tram pendelen. Dat vond hij zeer bezwaarlijk, en voeg daar bij dat Wje groter was dan Limmen, en dus ook meer salaris in het vooruitzicht stelde, dan was de opgewekte stemming van de burgemees ter gemakkelijk te verklaren. Zoals gezegd was hij ook secretaris en van die functie vroeg hij eervol ontslag aan de raad. Natuurlijk werd hem dat verleend en niets stond zijn promotie nog in de weg. Ook was hij ambtenaar burgeljke stand voor de gemeente Limmen. In die vacature werd het raadslid Cor Vis benoemd. Twee maanden later werd Jonkheer Nahuys geïnstalleerd als burgemeester van Limmen. In zijn speech dankte hij H.M. de koningin voor het vertrouwen dat zij in hem had gesteld. Ook deze edelman oordeelde dat er in het kleine agrarische dorpje voor hem geen aanvaardbare woning te vinden was. Hij verzocht Gedeputeerde Staten om hem toestemming te verlenen buiten het dorp te mogen wonen en natuurlijk had GS daar begrip voor. 42

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1999 | | pagina 43