Jaargang nr. 13 1999 Op deze eerste vergadering ging het b.v om vaststelling van de inkomstenbelasting. Na discussie werd overeengekomen die op 2% te houden. De hondenbelasting werd 4,- Trekhonden waren vrijgesteld van belasting, maar omdat velen hun trekhond gewoon los lieten lopen als die niet voor de kar stond, besloot de raad om voor alle loslopende honden 4,- te vragen. Dan zouden zij hun trekdier wel vastzetten, werd geoordeeld. Schoolgeld ophalen was een klusje dat de gemeente ontvanger zou moeten doen. Maar deze ambtenaar had een zoon die best een zondagcentje wilde verdienen en van zijn pa kreeg hij tien gulden om de plaats van zijn vader in deze in te nemen. Deze bezoldigde maar onbeëdigde "ambtenaar" gedroeg zich wel als zodanig en tekende de stukken alsof dat heel gewoon was. G.S. kon dat echter niet waarderen en het college kreeg dan ook een reprimande van de provinciale overheid. Na enige discussie werd besloten om voortaan de veldwachter met het ophalen van het schoolgeld te belasten, zodat ook die moeilijkheid uit de wereld was. Het dorp bezat in die dagen nog heel veel zandwegen en die waren omzoomd door rijke grasbermen, doorspekt met geurige kruiden en kleurrijke bloemen. De mensen lieten natuurlijk hun geiten, schapen, koeien en paarden grazen in die weldadige rijkdom van moeder natuur. Maar het gemeentebestuur wilde op deze eerste vergadering in de kersverse nieuwe eeuw daar maar eens een eind aan maken. Het college stelde voor om het vrij begrazen te verbieden en de bermen voortaan te verpachten tegen goed geld. Toch had de vroedschap een paar moeilijkheden over het hoofd gezien. Een raadslid merkte op dat er moeilijkheden zouden komen vanwege de bulloper. Als die zijn ronde deed met zijn stier, die tenslotte toch onmisbaar was voor nageslacht van het rundvee, en dus voor de melk, boter, kaas en vlees produktie, kon je die niets in de weg leggen. Bij het 40

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1999 | | pagina 41