Jaargang nr. 13 1999 Toen de bevlogen keizer in 1815 zijn waterloo gevonden had, en al in 1813 de zoon van stadhouder Willem V tot koning van de Nederlanden was uitgeroepen, haastten de twee samengevoegde dorpen zich met een verzoekschrift aan de nieuwe heerser. Dat had succes. Hij besliste om: "de gemeente en Heerlijkheid Limmen en die van Heiloo, waarmede het in jaren 1811 door de toenmalige Regeering des Dwingelands willekeurig was vereenigd geworden af te scheiden, tot eene afzonderlijke gemeente te verheffen en met een eigen bestuur te begunstigen." Bij Koninklijk besluit van 3 april 1817 werd Mr Mathijs Weldijk benoemd tot Schout en secretaris van Limmen. De 5 raadsleden die ook al in de raad zaten tijdens de samenvoeging, konden hun werk in de nu weer zelfstandige gemeente voortzetten. ZO BEGON DE 20e EEUW IN LIMMEN. De eerste raadsvergadering in 1900 vond plaats op 21juni. Het jaar was toen al halfweg gevorderd en dat zal er de oorzaak van zijn dat in de notulen van die eerste vergadering in de nieuwe eeuw met geen woord wordt gerept over de eeuwwisseling. Die feestelijke gebeurtenis lag toen al in het verleden. Het bestuur bestond uit de volgende heren: De burgemeester was Baron W.G. Schimmelpenninck; de wethouders: A. de Groot en P.J. Pepping. Leden van de raad waren: C. Breedveld, C. Vis, T. Valkering, Jb. Kleef en W. Kooy. De raad bestond toen uit 7 leden en de burgemeester was tevens secretaris. De agendapunten die onze voorouders aan het begin van de eeuw te behandelen kregen zouden ook vandaag op de agenda's kunnen staan. Althans een groot aantal, voor sommige onderwerpen is ons dorp te veel veranderd zodat het niet ter sprake komt. Het agendapunt financiën loopt als een rode draad de eeuw door, zij het dat de hoogte van de bedragen wel een zeer sterk opwaartse beweging te zien geeft. 39

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1999 | | pagina 40