Jaargang nr. 13 1999 om een bedrijf te beginnen voor onderhoudswerkzaamheden. Eerst zat hij in een schuurtje aan de Kerkweg. Nadat hij met een dochter van Nujens is getrouwd, is hij in een garage bij Zandbergen getrokken. Later kocht hij een grote bollenschuur van Schermer hier aan de Rijksweg, en bouwde daar zijn bedrijf op. Jan Schuurman was zijn rechterhand. Zo heb ik zijn bedrijf zien groeien, telkens een stuk eraan. Driessen heeft echt naam gekregen toen hij aluminium ketels ging maken voor slagerijen. Daarna is Driessen groot geworden met overal vestigingen. Vreselijk vond ik het, toen hier alles afbrandde. Die man had daar zijn hele leven aan gewerkt. Toen de eerste steen werd gelegd voor de kapsalon Equipe, was Driessen erbij in zijn rolstoel. Nou, dat bewonder ik." Meneer Verver, hierbij wil ik u hartelijk bedanken voor uw bijdrage aan dit stuk. Het was heel gezellig. En zeker is: u heeft een heel sterk geheugen en bent een prima verteller! ZEEBEVING IN HOLLAND In november 1665 sag men langs den heele Hollantse strant een moerzee off ophef- finge der zeebaren tot hooch in de lucht, geljc men 't Rodemeer met Israeliten scildert, met een stille lucht sonder winden off teken van onweer, als tussen de 4,5 en 6 decem ber bleeck van storm, blixem, hoochwater, dat men niet weet dat sedert 't jaer 800 na Christi slimmer is geweest. Te Rotterdam met scuyten over de maerct tot Erasmus kopere beelt toe, te Sciedam de buysen op de djck, te Durckerdamdjck in Waterlant onder water, liep de slaper voor Marcken seer onder water, 't eylant Wieringen doorgescuert, 't water tussen beyden Marsdiep Texel, Helder vernielt veel huysen. Soo te Westzaen als elders veel huysen verbrant door blixem. Ongehoorde veel scaden. Uit de Kroniek van Alkmaar 37

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1999 | | pagina 38