Jaargang nr. 13 1999 Kunnen ze mij vanuit de televisie nou ook nog zien? Daarna kwamen de vijftiger jaren. Voor veel mensen was dit ook nog een moeilijke tijd. Hoe heeft u dat gedaan als vader van een gezin met zes kinderen? "We pakten alles aan waar nog wat extra aan te verdienen was. Zo hebben we gladi- olenbollen geveild. Van der Velde leverde ons de kralen. Die brachten we naar een paar jongens, die ze uitzetten op hun eigen land. Na het rooien werden de bollen aan de notweg gezet, waar wij ze konden ophalen. Wij betaalden daar een beetje voor. Wij namen ze mee naar onze schuur, waar ze die winter lagen. Elke avond moest ik aan de gang om die gladiolenbollen schoon te maken. In februari werden ze verkocht op de veiling. Van dat geld hebben we onze eerste televisie gekocht. Wij woonden toen nog aan de Hogeweg en alle kinderen uit die buurt kwamen bij ons televisie kijken. Ik weet nog toen mijn schoonmoeder voor de eerste keer televisie zag, dat ze zei: "Zou den ze mij nou ook nog zien?" Mijn vrouw werkte 's avonds op het gemeentehuis voor wat extra geld. Ze pelde ook bollen. Ja, er zijn slechte tijden geweest, maar ook een hoop hele mooie dingen gebeurd." Een heel voetbalveld dat in de lucht blijft hangen U bentnu82 jaar oud, dus uheeftheel watnieuwe dingen meegemaakt. Welke ontwikkeling heeft veel indruk op u gemaakt? "Er zijn heel veel dingen die indruk op me hebben gemaakt, maar vooral die astro nauten. Hier moet alles vastgezet worden en daar blijft alles zomaar in de lucht hangen. Heel zo'n voetbalveld, dat hangt daar zomaar en volgend jaar gaan ze weer heen. Zo iets kan ik niet volgen. Nee, daar begrijp ik niks van." Is er iemand in Limmen die u bijzonder vindt? "Ja, Gerard Driessen. Zo uit de grond vandaan heeft hij zich opgewerkt. Ik weet nog dat hij werkte bij het gasbedrijf in Beverwijk. Hij kwam naar Limmen als gasfitter. Zo is hij op het idee gekomen 36

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1999 | | pagina 37