Jaargang nr. 12 1998 wijzen te kunnen huisvesten. Dit op bevel van de Inspectie van het Onderwijs. Het gemeentebestuur wist natuurlijk van de plannen van pastoor met de school voor bijzonder onderwijs, en schreef hem met het verzoek om te willen berichten hoe ver hij daarmee gevorderd was. Immers, als het al snel zou gebeuren dan was verbouwing niet nodig. In 1912 wilde de Inspectie de verbouwing gerealiseerd zien, maar als de bijzondere school er in 1913 zou kunnen zijn dan zou de gemeente om een jaartje uitstel verzoeken. Met die boodschap zette hij de Moeder-Overste nogmaals onder druk en in de archieven staat hierover te lezen: "Na herhaald verzoek en veel spreken, kwam de toezegging". DE BOUW Nu moest pastoor nog wel geld bijeen zien te garen. Daartoe ondernam hij een bedeltocht voor het goede doel. Hij slaagde er in 7500,- bijeen te krijgen en dat was toch al een mooi begin. Zelf liet hij zich ook niet onbetuigd en de rest zou via leningen verkregen kunnen worden. De architect Robbers uit Haarlem, die ervaring had met dat soort bouwwerken, werd verzocht om enige schetsen te maken, zodat het kerkbestuur wat kon zien. Er werd wat heen en weer gepraat en enige wijzigingen en aanvullingen aangebracht, en tenslotte besloten. Dan volgt de aanbesteding waaraan zeven bedrijven, waaronder ook de Limmer-bedrijven J. Henselman en J. Bos, deelnamen. De laagste inschrijver was G. Kabel uit Castricum, die naar later zou blijken een rekenfout had gemaakt en de boot in ging. Hij kreeg de opdracht voor zijn prijs: 44.000,- Kabel was zeer verheugd toen hij vernam dat aan hem het werk was gegund. Overigens een vreugde die in droevenis zou vergaan. 8

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1998 | | pagina 9