Jaargang nr. 12 1998 Zijn aanpak was inderdaad voortvarend: De weduwe Groen deed juist in die tijd een deel van haar grond in de openbare verkoop. De naast de kerk gelegen akker, groot 5000 m2, kocht pastoor Peeperkorn voor 3800,-. Op die akker ging hij z'n bouwplannen voorbereiden. De ijverige pastoor had een plan uitgedacht waarmee hij twee vliegen in een klap zou slaan. Dat betrof de combinatie van een Bejaardenhuis en een School. Het gesticht voor de oudjes zou hij laten runnen door liefdeszusters en hij zou proberen om in dat gesticht ook zusters te krijgen die het onderwijs aan de kinderen konden geven. Met dat plan in zijn hoofd toog hij naar Amsterdam, waar de congregatie van de zusters van de Voorzienigheid was gevestigd. Deze orde was werkzaam op het terrein van de ouderenzorg en zorg voor verwaarloosde mensen. Maar als tweede activiteit gaven zij onderwijs aan kinderen. Dat was nou precies wat pastoor voor ogen had. Het viel echter niet mee om die twee wensen in een klap vervuld te krijgen. Het gesticht, daar was wel raad voor, maar zusters voor het onderwijs, nee dat ging niet. Maar pastoor Peeperkorn was zoals gezegd een ondernemende man en hij liet zich niet zo makkelijk uit het veld jagen. Hij reisde andermaal naar Amsterdam en trachtte de Eerwaarde moeder er van te overtuigen dat ja zeggen wel eens een hoge plaats in de hemel zou kunnen opleveren, of zo iets. Dat had succes, in 1910 kwam er in ieder geval bericht dat er zusters zouden komen voor een bewaarschool. Het begin was er. Hij was al blij met dat aanloopje, maar genoeg was het natuurlijk niet, immers hij wilde een volledige lagere school. Andermaal ging hij op pad, en deze keer met wat concretere voorstellen. De openbare lagere school was te klein geworden en er moest daarom worden bijgebouwd teneinde alle kinderen op behoorlijke 7

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1998 | | pagina 8