Jaargang nr. 12 1998 KIESPIJN, JENEVER EN EEN MOLENBRAND De familie Kaandorp woonde in de Limmerbuurt, nabij de Limmervoort. De Zeeweg was er nog niet en langs de Straatweg stonden toen een aantal woningen, zowel aan de noord als aan de zuidkant van de Voort. Kaandorp woonde naast P. Winder (transport en brandstoffenhandel) aan de noordkant van de Voort. Later zijn ze verhuisd naar Dusseldorp, in de winkel waar later Tewis Admiraal zijn kruideniers winkel dreef. Die werd opgevolgd door z'n zoon Jaap. Thans is daar de CVB bank gevestigd. Tenslotte verhuisde de familie Kaandorp naar de Oosterzij, waar zij bleven wonen. Toen Jan 7 jaar was kreeg hij hevige kiespijn. Misschien was het beroep van tandarts wel reeds ingeburgerd, maar in Limmen had niemand daar nog ooit van gehoord. Wie de pijn niet meer kon verdragen en als ook de huismiddeltjes geen verlichting meer gaven, begaf men zich naar de plaatselijke huisarts. De geneesheer beschikte weliswaar niet over instrumenten om zieke plekjes aan de kies uit te boren, maar in z'n gereedschap- penkistje lag wel altijd een vervaarlijke tang waarmee hij, indien nodig, de pijn veroorzaker kon verwijderen. Verdoven is ook weer een handeling waarvoor je speciaal gereedschap nodig had, en waarschijnlijk is dat bij de huisarts ook niet aanwezig geweest. Aan het begin van deze eeuw was Dr. van Beuningen huisarts in Limmen. Hij woonde in het huis aan de Rijksstraatweg dat nog jaren lang de artsenpraktijk zou blijven. Omstreeks 1914 werd hij opgevolgd door Dr. Roos van den Berg. In de jaren '20 kwam Dr. van Oppen die het pand nog voor de oorlog heeft laten verbouwen en het na de verbouwing "Oppenhaerd" doopte.

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1998 | | pagina 35