Jaargang nr. 12 1998 langs. Maar toen Cor eens 65 mandflessen formaline in Egmond-binnen zou leveren, krabde zoon Henk zich achter de oren. Er konden 5 flessen in de bakfiets, dus dat werden 13 ritjes. Langs het Vennewater, want de Zanddijk was te slecht. Henk zag zijn geest al dwalen: gierende wind, striemende regen, de 'col du spoorbaan' en dan de eindeloze polderweg. Hij meende daar wel een oplossing voor te weten. De buren heetten niet voor niets Winder. Hij kon zijn vader mededelen dat het vrachtje 35,- zou kosten. "Mooi", was het antwoord, "als jij nu 's morgens en 's middags een ritje doet, dan weet je wat je in een week heb verdiend." Zoals ook tegenwoordig nog was er een groot verschil tussen verdienen en krijgen. Enkele jaren later meende Cor dan toch dat er misschien maar een motortje op de bakfiets moest komen. Henk keek wat verder en had zijn zinnen al op een bestelauto gezet. Hij was al een hele vent, de diensttijd achter de rug, maar hij moest heel wat praten voordat het zover was. EEN TAAK IN DE WERELD In die jaren waarde God nog duidelijk in het bewustzijn der mensen; het spreekwoord "Een mens leeft niet van brood alleen" betekende méér dan dat er ook beleg op moest. Een ondernemend man als Cor Nuyens zag in het werk voor het algemeen belang een schone taak. Hij is dan ook jarenlang actief geweest in het bestuur van de R.K. kerk. Zijn meest bekende functie is die geweest van veilingmeester tijdens de kerkenveilingen. Midden in de publieke aandacht vervulde hij zijn rol met verve. Maar ook was hij een van de initiatiefnemers voor de "trimploeg". Die zijn anders sportief dan de naam zou verwachten: het is de groep heren die ook nu nog zorgen voor het onderhoud van de tuinen van de kerk en van het kerkhof. De zaken liepen voorspoedig. Na z'n diensttijd kwam Max in 1961 'vast' bij z'n vader werken. Henk is na z'n trouwen in '62 naar Castricum gegaan, naar het filiaal dat ze daar toen hadden. Henk had meer gevoel voor het winkelwerk. Ze raakten daar steeds meer op de particulier en de siertuinen ingesteld. De belangen lagen uiteindelijk zo ver uit elkaar dat ze de beide zaken in '65 maar loskoppelden. Henk kon zich daarbij verder ontwikkelen in de richting van dierenspeciaalzaak. Klaas de Goede was in '54 gekomen, er liep nog een man in de winkel, en dan waren Cor, 26

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1998 | | pagina 27