Jaargang nr. 12 1998 Na de oorlog was het vaste prik om op zaterdag naar de zaadbeurs in Hoorn te gaan. Elke handelaar had daar monsters van zijn handel in nette linnen zakjes. 's Maandags was het de beurs in Amsterdam, op het Damrak, bij de Pool. Toen kon je daar nog gewoon voorrijden en parkeren. Er was niet veel verkeer en de wegen stelden ook niet veel voor. Eventjes snel ergens naar toe was er niet bij. Cor reisde stad, maar vooral land af, luid toeterend; het verkeer was toen veel luidruchtiger. Niet om de klanten te waarschuwen, maar de kinderen en dieren die nog overal over de weg scharrelden. Cor was een hele beste verkoper, maar aan administratie had hij een broertje dood. Dus na de oorlog kwam Afie van Duin de gelederen versterken, later Klaas de Goede die 36 jaar in dienst bleef. In 1948 presenteert Cor de zaak als een "Handel in zaaizaden, pootgoed en kunstmest, groothandel in bestrijdingsmiddelen, handel in pootaardappelen als nevenbedrijf, met vergunningen voor de handel in zaaizaden, granen, poters, bestrijdingsmiddelen en kunstmest." Hij beschikt op dat moment over een pakhuis, kantoor en winkel, een sorteermachine, bascules, telefoon en schrijfmachine. Het bedrijfskapitaal ligt tussen de 5000,- en 10.000,- en hij heeft 10 agenten. Er werd wat afgeploeterd in die tijd. Cor had wel een personenauto, waarin kleine partijtjes meegenomen konden worden. Maar het grotere werk ging met de bodedienst. Elke dienst had weer z'n eigen rayon, dus voor dié klant moet je het met dié meegeven en voor dié klant met een ander. Aan de straat stond een paal, waaraan de bordjes werden gehangen van de bodediensten. Zo konden de verschillende passerende chauffeurs zien of er vracht voor ze was of dat ze konden doorrijden. De kinderen konden na school meehelpen; het kwartje voor een boodschap in de buurt was mooi uitgespaard als het op de fiets werd gebracht. DE NIEUWE LICHTING Voor de nabije omgeving had de firma Nuyens haar eigen expeditie: een heuse bakfiets. Daarmee konden de jongens bij de klanten 25

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1998 | | pagina 26