Jaargang nr. 12 1998 Pastoor Peeperkorn had met de gemeente afgesproken dat hij in 1913 kon beginnen met lesgeven en daarom had hij een extra premie van 2000,- voor de bouwer in het vooruitzicht gesteld als die er in slaagde om voor Juni 1913 het werk op te leveren. In zijn ijver om het werk te krijgen had de onfortuinlijke Kabel dat bedrag alvast in zijn prijsopgave verrekend, waarmee hij eigenlijk de huid al verkocht had voor de beer geschoten was. Voor hem sloeg het noodlot al snel toe: de herfst van 1912 was zeer nat en bovendien viel de vorst al in december in. Zo kwam het dat eerst op 13 februari 1913 de eerste steen-legging plaats kon vinden. De plechtige handeling werd verricht door pastoor Peeperkorn. Ook werd er een oorkonde in een loden koker gedaan en nadat de koker was dicht gesoldeerd werd hij, verpakt in een houten kistje, tussen de spouw gestopt. Op de oorkonde stond de volgende tekst: den 13e februarivan het jaarOnzes Heeren 1913, het11e jaarvan hetApostolisch Pontificaat van Z.H. Paus Pius X, het 33ste levens- en 15e regeeringsjaar van H.M. Wilhelmina, Koningin der Nederlanden, het 5e levensjaar van H.K.H. Juliana Prinses der Nederlanden, het 10e jaar van het Episcopaat van Z.D.H. A.J. Callier Bisschop van Haarlem, is hier door den Zeereerw. Heer J.H.M. Peeperkorn, in het 5e jaar dat de Zeer eerw. Pastoor was van de Parochie van den H.Cornelius te Limmen, ten behoeve van de Parochie aan dit gebouw de eerste steen gelegd. De oorkonde was mede ondertekend door de pastoor, de kerkmeesters, de architect, de burgemeester en de aannemer. Half februari was het inmiddels en iedereen kon begrijpen dat het gebouwencomplex onmogelijk op 1juni kon worden opgeleverd. De datum "13 februari 1913" op de oorkonde, bleken het onheil voor de bouwer al aan te kondigen. 9

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1998 | | pagina 10