Jaargang nr. 11 1997 geloot die een waardebon ontvingen en het Oud Limmen bundeltje "Bijdragen aan de Limmer Toren" Overleg: We blijven rekenen op de gemeente voor een plek voor het Bloembollenmuseum, waar een Oudheidskamer dan mooi bij aan kan sluiten. Je moet het huissie bij het schuurtje laten nietwaar. Ons hart gaat nog altijd uit naar het historische en toeristische hart van ons dorp; de N.H.-kerk en de Hortus. Archeologie: Voor dit onderwerp verwjzen we u naar het uitgebreide verslag op blz. 57 van dit boekje. Schenkingen: Van dhr. G. Bakkum ontvingen wij de notulen van de tuinarbeidersbond "St.Deusdedit" afd. Limmen over de jaren 1919-1972. Een heel compleet over zicht van een stukje dorpsleven wat zeker de moeite van het oprakelen nog eens waard is. Mevr. Bakkum gaf ons haar knipselboeken ter inzage, zodat we onze collectie "oude nieuwtjes" konden aanvullen. Aan het einde van het jaar kregen wij van dhr. P. van Diepen een maquette aangeboden van de boederij waar hij is geboren aan de Uitgeesterweg. Deze boerderij was de oudste van het dorp en is op 26 april 1971 jammerlijk verbrand. Die brand is toendertijd gefilmd; wij kregen daarvan de videobanden. Een karolingisch potje, dat indertjd is opgegraven door dhr. D. Baltus, is met de hulp van "Oud Limmen" weer verlost uit de opslagkelder waar het na onderzoek was verdwenen. Het is een van de weinige volkomen gave potjes van dit soort. Dhr. Baltus heeft het potje in bruikleen afgestaan aan "Oud Limmen" die er zo haar vitrine mee op kan sieren. 64

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1997 | | pagina 65