Jaargang nr. 11 1997 4 Er loopt een project om oude bronnen van het oude en kwetsbare papier over te zetten naar computer bestanden, waardoor de originelen minder lijden. Nu zijn die vaak ontoegankelijk, maar door de inzet van vrijwilligers hoopt men ze weer voor het brede publiek beschikbaar te maken, terwijl ze tegelijk gemakkelijker te doorzoeken zijn. 5 Niet zo oud, maar zeer vaak geraadpleegd worden de registers van de Burgerlijke stand en de Kerkelijke doop-, trouw en begraafregisters. Overal in den lande worden deze gegevens door hobbyisten overgezet en beschikbaar gemaakt voor de moderne informatie technieken. Waardoor iemand die zijn voorgeslacht wil traceren, en dat zijn er velen, heel vlot tot in de 17e eeuw kan afdalen. We hebben daarmee een begin gemaakt, maar door tijdgebrek vlot het werk niet erg. 6 En als laatste, maar zeker niet als minste, zouden we graag meer mensen zien die een bijdrage willen leveren aan het jaarboekje. Dat hoeft lang niet allemaal bevlogen historisch onderzoek te zijn. 'Zomaar' herinneringen aan vroeger kunnen ook heel leuk en lezenswaardig zijn. En zo krijgen we meer variatie in de artikeltjes en misschien, als 'bruin' het kan trekken, vaker een boekje. Eenieder die zich aangetrokken voelt een (deel) van de genoemde taken ter hand te nemen kan contact opnemen met ondergetekende (5053571) of een lid van het bestuur. Bij 3 en 4 is bekend heid met een computer wel handig en bij 3 bekendheid met oud handschrift. Maar dat is allemaal te leren. Uiteraard kunt u van ons de nodige ondersteuning verwachten door raad en daad, hulpmiddelen en/of cursussen die u nodig heeft voor een van de genoemde klussen. Kees Droog 4

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1997 | | pagina 5