Jaargang nr. 11 1997 constante kwaliteit van het vervoer en op beheersing van de afvalstoffen, wat hede ten dage steeds meer meespeelt bij het naar binnen halen van grotere opdrachtgevers. De toekomst: Winder niet-Limmen BV.? In maart '94 zijn Piet van Gerrit, Piet van Siem en Meindert Out na een knal-fuif de VUT ingegaan. Intussen zijn ook Henk en Gerard hun gevolgd. Maar de derde lichting kan nog geruime tijd mee. Bovendien maakt de vierde lichting zich op om het werk over te nemen. Al werd en wordt het betreurd dat de oudsten er niet in zijn geslaagd de naam 'Pieter' door de generaties voort te laten leven, de opvolging is evengoed verzekerd. Voor wat betreft de vestigingsplaats is dat minder zeker. Het bedrijf ziet zich geconfron teerd met steeds strengere milieu- en geluidseisen wat in de toekomst onherroepelijk gaat leiden tot problemen met het verkrijgen van de benodigde vergunningen. Mede door politieke druk van zowel provinciale als gemeentelijke kant om bedrijven als Winder te verplaatsen naar daarvoor bestemde bedrijvenparken is de familie aan het denken gezet. Het toekomstige bedrijvenpark van Limmen zal niet de mogelijkheden bieden die een bedrijf als Winder nodig heeft. Daarom wordt er gekeken naar locaties waar aansluiting op de ruimere infrastructuur tot de mogelijkheden behoort. Tijdens het schrijven van dit stukje historie onderhandelt het bedrijf met de gemeente Alkmaar over een eventuele vestiging op het bedrijvenpark van de Boekelemeer. Mocht dat doorgaan, dan zal Winder na meer dan 100 jaar het dorp Limmen met weemoed verlaten. Zeker is wel dat, mocht het bedrijf verplaatst worden naar elders, de naam "Winder Limmen" niet zal veranderen. Kees Droog Met mijn dank voor de prettige samenwerking met familieleden en directie, die langs deze weg hun erkentelijkheid willen laten blijken voor de registratie van de geschiedenis van het bedrijf. 57

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 1997 | | pagina 58